Mažų vaikų pažinimo raidos santrauka. Pamokos apie pažintinį vystymąsi ankstyvoje amžiaus grupėje santrauka Medžiagos ir įranga

Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Kozlovskio vaikų raidos centras Darželis"bitė"

Pamokos santrauka

edukacinės srities „Kognityvinė raida.

Supažindinimas su sociokultūrinėmis vertybėmis“

Antroje grupėje ankstyvas amžius tema "Daržovės"

Antros grupės mokytoja

Ankstyvasis amžius "Slėnio lelijos"

Suleymanova Marija Veniaminovna

G.Kozlovka - 2015 m

Tema "Daržovės"

edukacinė užduotis: formuoti vaikų idėją apie daržoves, įtvirtinti gebėjimą atpažinti ir pavadinti daržoves.

Vystymo užduotis: plėtoti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas, turtinti vaikų žodyną tema „Daržovės“, lavinti mąstymą, regos ir klausos koncentraciją.

edukacinė užduotis: ugdyti reagavimą, geranoriškumą.

Medžiaga:

Daržovių maketai, iliustracijos, žaislas - kiškis, sunkvežimis - lengvasis automobilis, sodo maketas.

Integracija:

Edukacinė sritis „Kalbos ugdymas“

Edukacinė sritis „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

Pamokos eiga:

Pedagogas: - Vaikinai, pažiūrėkite, kas čia slepiasi mano krepšyje? Leisk man įminti tau mįslę! Jis mėgsta morkas, bėga protingai, ilgomis ausimis ir greitomis kojomis! Kas tai?

Vaikai: - Kiškis!

Pedagogas: – Pažiūrėkime, ar atspėjote teisingai, ar ne?

Mokytojas parodo kiškį iš krepšelio.

Puiku vaikinai! Žaiskime su juo!

Žaidimas "zuikis"

Bunny Grey sėdi

Ir linguoja ausimis.

Šitaip, šitaip

Ir linguoja ausimis.

Kiškučiui sėdėti šalta

Reikia sušildyti letenas.

Šitaip, šitaip

Reikia sušildyti letenas.

Kiškučiui stovėti šalta

Zuikiui reikia pašokti

Šitaip, šitaip

Zuikiui reikia pašokti.

Pedagogas: - Puiku, vaikinai! O Zaičikas atvažiavo sunkvežimiu ir atnešė mums ką nors skanaus. Kas ten? (maišelyje pomidoras, kopūstas, morka, bulvė, svogūnas, agurkas).

Vaikai: - Daržovės!

Pedagogas: – Taip, vaikinai, Zuikis atnešė daržovių. Ir jis nori, kad padėtume jam nuimti derlių. Ar galime jums padėti?

Vaikai: - Pagalba!

Pedagogas: – Kas žino, kur auga daržovės?

Vaikai: - Sode.

Pedagogas: – Taip, sode. Pažiūrėkite, kiek lysvių mūsų Kiškutis pasodino!

Demonstruokite sodo išplanavimą, pakalbėkite apie daržoves.

Kūno kultūros minutė"Derlius".

Eime į sodą

(Eikite ratu susikibę rankomis)

Nuimsime derlių.

Traukiame morkas

(„Jie velka“)

Kasiame bulves

(„Kasimas“)

Supjaustome kopūsto galvą,

("Nupjauti")

Apvalus, stiprus, labai skanus,

(„3 kartus parodyk ratą rankomis“)

Išsirinkime rūgštynės,

(„Plyšimas“)

Ir mes grįšime į vėžes.

Pedagogas: - Nuėmėme derlių, padėjome Zuikui.

Didaktinis žaidimas„Nesuklysk“.

Visos daržovės yra ant stalo. Mokytojas parodo vienos daržovės nuotrauką. Vaikas skambina iš paveikslėlio, randa tarp daržovių. Parodo likusius vaikinus ir deda į krepšelį.

Pedagogas: - Puiku, vaikinai, visi tai padarė!

O dabar prisiminkime, kokias daržoves padėjome rinkti zuikiui sode?

Vaikai išvardija daržovių pavadinimus.

Pedagogas: - Puiku, vaikinai! Zaika savo sunkvežimiu atvežė daržovių į mūsų darželį virtuvėje. Dabar jam reikia eiti namo. Atsisveikinkime su juo.

Vaikai: - Iki pasimatymo, zuikiai!


Tema: metodiniai pokyčiai, pristatymai ir pastabos

Programinės įrangos turinys: o praturtinkite tiesiogiai jutiminė patirtis vaikai, įskaitant klausos, regos, lytėjimo suvokimą.o Padėkite apžiūrėti objektus, išryškindami jų spalvą ...

ROD santrauka apie "kognityvinį vystymąsi" antroje ankstyvojo amžiaus grupėje "Įvadas į liaudies žaislą - matriošką".

Supažindinti vaikus su liaudišku žaislu matrioška; atskirti objektų skaičių (vienas-daug); formuoti gebėjimą atsakyti į klausimus, kartoti paprastas frazes...

Abstraktus švietėjiška veiklaįjungta Kognityvinė raida tema: "Pasivaikščiojimas miške pas voverę" ...

Ankstyvojo amžiaus (2-3 metų) vaikų pažinimo raidos konspektas „Meškos šleivapėdystė“

Tikslai:
Išmokyti tikslingų veiksmų su daiktais, mėgdžioti naujus veiksmus;
Skatinti kalbos raidą lavinant smulkiąją motoriką ir lytėjimo pojūčius;
Ugdyti gebėjimą suprasti tekstą ir atlikti tinkamus judesius pagal modelį;
Prisidėkite prie gavimo teigiamų emocijų lipdymo procese, naudojant plastilino tempimo pirštu techniką;
Preliminarus darbas: išmokti dainelę „Barškutis“, išmokti A. Borto eilėraštį „Meška“, kartoti lopšelio eilėraštį „Lygiu taku“,
Įranga: minkštas žaislas meškiukas, spurgai, barškučiai.

Pamokos eiga

Pedagogas: Sveiki vaikai! Mes gyvename Kemerovo mieste, o aplink mūsų miestą yra didelis žalias miškas. Ir prisiminkime, kokie gyvūnai gyvena miške.
Vaikai pradeda išvardyti laukinius gyvūnus.
Pedagogas: Kokie jūs geri bičiuliai, pažįstate visus miško gyvūnus. Ar žinote, kaip įminti mįsles?
Vaikai: Mes žinome kaip.
Pedagogas: Taigi patikrinkime.
Žiemą jis miega duobėje po didele pušimi,
O kai ateina pavasaris, jis pabunda iš miego.
Kas čia?
Vaikai: Tai lokys.
Pedagogas: Jis rudas ir gauruotas
Atspėk vaikinai
Kas, pasistatęs šiltą namą,
Tuose namuose jis visą žiemą miega.
Vaikai: Tai lokys.
Pedagogas:Šauniai padirbėta! Sakyk, ar norėtum nueiti į mišką, aplankyti lokį?
Vaikai: Taip!
Pedagogas: Puiku, tad eime.

Sudėtingas žaidimas „Lygiu keliu“:
Mūsų kojos eina lygiu keliu,
Šitaip, šitaip. (vaikščioti)
Mūsų kojos bėga lygiu keliu,
Iš viršaus į viršų, iš viršaus į viršų. (bėgti)
O dabar pašok-šok, šokini-šok per akmenukus!
Mes atėjome! (šokinėja ant dviejų kojų)

Pedagogas:Štai mes ateiname. Pasisveikinkime. Sveiki, Mishka!
Turėti: Sveiki vaikai!
Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, ar lokys turi akis? Ar turi akis? Ar lokys turi nosį? O kur tavo nosis? Ar lokys turi ausis? Kur tavo ausys? Ar lokys turi burną? O kur tavo burna?
Vaikai parodo kūno dalis.
Pedagogas: Jūs visi žinote, kokie jūs geri bičiuliai. Tada pasakykime Mishkai eilėraštį.
Vaikai (chore):
Numetė mešką ant grindų
Jie nukirto meškos leteną.
Vis tiek neišmesiu.
Nes jis geras.
Pedagogas: Puiku, Mišai labai patiko tavo eilėraštis ir jis norėjo žaisti su mumis. Ar pažaisime su juo?
Vaikai: tegul!

Logoritminis žaidimas „Meškiukas“.
Nerangus lokys vaikšto per mišką.
Renka spurgus, dainuoja daineles.
Guzas atšoko tiesiai į lokio kaktą.
Meškiukas supyko ir spardė – viršų!
(vaikai atlieka judesius pagal tekstą)
Pedagogas: Miša krepšyje turi daug kūgių, žiūrėk!
Vaikai žiūri, kiek kūgių yra krepšelyje, ir mokytojas netyčia numeta kūgius iš krepšelio.
Pedagogas: Gaila, bet nelygumai tada visi subyrėjo. Surinkime juos atgal į krepšį, kad meška nenusimintų.
Vaikai, skambant linksmai muzikai. pradėkite žaisti žaidimą "Surinkite kūgius!"
Pedagogas: Puiku vaikinai! Atėjo laikas meškiukui į mišką, padovanokime jam dovaną ir vėl kartu pažaiskime.
Vaikai: tegul!

Daina-žaidimas "Rattle"
barškutis barškutis,
muzikinis žaislas
Jei nori, imk du
Ir riaumoja, riaumoja, riaumoja!
Jei nori, imk du
Ir riaumoja, riaumoja, riaumoja!
Paslėpk barškutį už nugaros
Pailsėkite nuo ausų triukšmo
Pažiūrėk į kaimynus
Ir sėdi ramiai
Pažiūrėk į kaimynus
Ir sėdi ramiai.
Turėti: Vaikai, jūs tokie puikūs! Labai džiaugiuosi, kad atėjai manęs aplankyti. O dabar laikas mums atsisveikinti. Iki pasimatymo, vaikai!
Vaikai: Atsisveikink meška!

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Bendrinto tipo darželis Nr. 53 „Miško kirtimas“

Parengė:

globėjas

Glazovas 2014 m

Tikslas: Sensorinių standartų (spalvų), atminties, mąstymo, vaizduotės, bendros vaikų pasaulėžiūros ugdymas.

Programos užduotys:

Švietimas:

Išmokykite vaikus atkreipti dėmesį į daiktų spalvų savybes.

Išmokite suprasti žodžius: „spalva“, „raudona“, „geltona“, „mėlyna“, „žalia“.

Suformuoti vaikams paprasčiausius tapatumo metodus, nevienalyčių objektų spalvinius skirtumus.

Kuriama:

Ugdykite vaikų atmintį, mąstymą, jutimo gebėjimus ir akiratį.

Švietimas:

Ugdykite geranorišką požiūrį į gamtą ir pagarbą jai.

Metodai ir metodai:

Modeliavimas žaidimo situacija siekiant suformuluoti problemą ir sukurti motyvaciją, klausimai vaikams, didaktinių priemonių naudojimas, vaizdinė medžiaga, kūno kultūros minutės.

Medžiagos ir įranga:

Gimnastikos suoliukas, žaislinis kolobokas, gėlių trafaretai iš spalvoto kartono (raudona, mėlyna, geltona ir žalia), drugeliai iš aksominio popieriaus ant siūlų (raudona, mėlyna, geltona ir žalia), saulės maketas, miuziklas dainos „Štai kokia mūsų vasara“ muzikos įrašas. E. Winged, žodžiai Y. Entino.

Edukacinė sritis „Pažinimas“ (sensorika).

Pamokos eiga:

Į grupę įtraukiami vaikai su mokytoja.

Auklėtoja (V.): Vaikinai, pas mus atvažiavo bandelė – rusva pusė. Jis kviečia mus smagiai pasivaikščioti su juo. Bandelė liko namuose. Jam nusibodo, todėl atėjo pas mus.


Na, tada vaikinai. Eime pasivaikščioti su bandele. Ar sutinki?

Vaikai (D): taip.

V .: Eikime į kelią ir eikime į koloboką.

Bandelė ridenama šuo-šok, šuo-šok,

Taku po tiltu šuoli-šok, šuoli-šok.

V .: Vaikinai, meduolis nušlavė po tiltu, o mes eisime palei tiltą.

Vaikai vaikšto ant gimnastikos suolo, padedami mokytojo.

V: Štai mes. O kur mus nuvedė bandelė? Žiūrėkite, vaikai, čia saulėta pieva.

Skamba kaip muzikinis dainos „Štai čia, kokia mūsų vasara“ įrašas.

V .: O pievoje vaikus pasitinka maloni, švelni, šilta saulė. Sušildykime rankas.

(vyksta fizinė treniruotė)

Ištiesėme delnus į saulę,

Tu mus sušildai, saule, jų yra nemažai.

V .: Sakykime ačiū saulei už jos šilumą.

D: Ačiū, mieloji!

V .: Vaikinai, žiūrėk, saulė sušildė mūsų proskyną, o ant jos užaugo gėlės. Kokios gėlės augo pievelėje? kokios jos spalvos?

D: Vaikų atsakymai yra raudonos, mėlynos, geltonos ir žalios spalvos.

V .: Meduolis, ar vaikinai teisingai pavadino spalvą?

Kolobokas (K.): Taip, taip. Ir aš pamačiau ką nors. Kas skrenda į mūsų proskyną?

V .: Ar jūs, vaikai, sužinojote, kas skrenda į mūsų proskyną?

D: Jie yra drugeliai.

V .: Teisingai, tai yra drugeliai.

Drugelis ieško gėlės

neras savo žiedlapio.

Padėk jai, mano drauge!

V .: Vaikinai, drugeliai taip pat mėgsta gėles skirtinga spalva- raudona, mėlyna, geltona ir žalia. Sasha, pasakyk man, kokios spalvos yra drugeliai?

D: Vaiko atsakymas.

V .: Gerai padaryta, Sasha, drugeliai yra raudoni, mėlyni, geltoni ir žali.

V .: Vaikinai, kiekvienas drugelis myli savo gėlę. Raudonas drugelis nusileidžia ant raudonos gėlės, geltonas - ant geltonos gėlės, mėlynas - ant mėlynos gėlės, o žalias - ant žalios gėlės.

Ulyana, tavo mėlynasis drugelis, kurią gėlę pasodinsi?

Vaiko atsakymas: Ant mėlynos gėlės.

V .: Protinga, Ulyana! O tu, Sofija, ant kokios gėlės pasodinsi savo geltoną drugelį?

Vaiko atsakymas: Ant geltonos gėlės.

V .: Taip, Sofija, ant geltonos gėlės. O tu, Denisai, pasakyk, kuri gėlė patiko tavo raudonajam drugeliui?

Vaiko atsakymas: Raudona gėlė.

V .: Taip, Denisai, gerai padaryta! Vaikinai, ant kokios mėlynos spalvos gėlės nusileis drugelis?

D: Mėlynas drugelis.

V .: Vaikinai, kas turi tokios pat spalvos drugelį?

Vaikų atsakymai.

V .: Taip, vaikai, Romas turi drugelį mėlynos spalvos! O kas turi žalią gėlę?

Vaikų atsakymai.

V .: Gerai padaryta, vaikinai, Maksimas turi žalią gėlę!

Vaikinai, meduolis kviečia pažaisti žaidimą „Drugeliai ir gėlės“. Ar žaisime su koloboku?

Mokytojas paaiškina vaikams žaidimą.

V .: Vaikinai, mes būsime drugeliai:

Jie skraidė, skraidė, sėdėjo ant šakų

(raudona, geltona, mėlyna, žalia).

Klausimas: Vaikai, ar jums patiko žaisti?

D: Man patiko.

V .: Ir kolobokui taip pat patiko žaidimas.

Šiandien vykome su koloboku į miško proskyną, kur augo įvairių spalvų gėlės, taip pat padėjome drugeliams surasti savo žiedą.

V .: Vaikinai, meduolis skuba namo į savo pasaką, eikime taku ir sekime bandelę. Jis parodys mums kelią namo.

Kognityviniam vystymuisi skirto OOD (FTsKM) „Zuikis pas vaikinus“ santrauka ankstyvojo amžiaus (2-3 metų) vaikams.
Autorius: Gribanova Anna Leonidovna Pareigos ir darbo vieta: auklėtoja, MBDOU Nr. 44 „Komplektinio tipo vaikų darželis“, Kemerovas.
Medžiagos aprašymas: Atkreipiu jūsų dėmesį į santrauką atvira profesija„Kiškis lanko vaikinus“ naudojant regioninį komponentą. Medžiagoje yra šios edukacinės sritys: „Kognityvinis ugdymas“ ir „Kalbos ugdymas“. Pamokos metmenys gali būti naudingi ankstyvosios vaikystės mokytojams ir auklėtojams papildomas išsilavinimas apie ekologiją. Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su laukiniais gyvūnais – kiškiu. Užduotys:
Supažindinti vaikus su kiškiu gyvūnu, susidaryti vaizdą apie kiškio kūno dalis, kiškio gyvenimo ypatumus žiemą ir vasaros laikotarpis, apie miesto ir miško ypatybes.
Papildykite pasyvų žodyną, suaktyvinkite vaikų kalbą.
Ugdykite jutiminį suvokimą, gebėjimą atskirti baltą ir pilką spalvas.
Ugdykite palyginimo įgūdžius.
Lavinti fizinius įgūdžius, gebėjimą taisyklingai kvėpuoti, smulkiąją rankų motoriką.
Ugdykite rūpestingą požiūrį į žaislą, meilę laukinei gamtai.
Įranga: Kiškio žaislas, atvirutės su gyvūnų atvaizdu kvėpavimo pratimams, kiškio atvaizdas žiemą ir vasarą, iš balto popieriaus iškirpti zuikiai, balto popieriaus lapai kiekvienam vaikui, miesto, miško ir miesto iliustracijos. kiškio namas.
Insultas:
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek šiandien pas mus atvyko svečių, pasisveikinkime.
Vaikai: Sveiki!
Pedagogas: O kas ten ošia? (Mokytoja prieina prie namo ir iš už nugaros išima žaislą kiškiui)
Vaikai: Kiškis.
Pedagogas: Taip, kiškiai. Sveiki Bunny! Kodėl taip drebate?
Kiškis: Siaubinga, pabėgau iš miško, bėgau, bėgau ir pasiklydau. Taigi aš patekau pas tave, bet kur aš neinu, į didelį namą ar pan.
Pedagogas: Vaikinai, kur mes gyvename?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Mes gyvename mieste. Kaip vadinasi mūsų miestas? (rodyti paveikslėlį) Mieste yra dideli namai, asfaltuoti keliai, parduotuvės, ligoninės ir mūsų vaikų darželis. Vaikinai, kur gyvena zuikis?
Vaikai: Miške.
Pedagogas: Miške nėra nei namų, nei kelių, o tik medžiai, takai, grybai.
Zuikis: O, kaip baisu miške. Bėgdama iš miško pamačiau tiek baisių gyvūnų.
Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kokius gyvūnus kiškis sutiko?
Vaikai išvardija pažįstamus laukinius gyvūnus.
Pedagogas: Gerai padaryta, patikrinkime, ar visus įvardijome? Mokytojas išdalina korteles, o vaikai atlieka užduotį (Pūskite ant kortelės, pamatykite ir pavadinkite gyvūną).
Pedagogas: Tiek gyvūnų pakeliui pamatė kiškis. Bet ar ne visi gyvūnai yra baisūs?
Kiškis: Ne, aš draugauju su voverėmis, ežiais, barsukais ir burundukais.
Pedagogas: Sėsk, kiški, pailsėk, o mes pažiūrėsime į tave iš visų pusių ir atsikelsime, kad geriau matytum.
Pedagogas: Kiškis turi letenas, priekinę ir užpakalinę (paroda). Ir mes turime rankas, dešinę ir kairę, kojas, dešinę ir kairę. Turime liemenį (demonstracija) ir kiškis taip pat turi. Galva. Papurtyk galvą ir zuik su tavimi.
..... parodyk kur kiškio akys, gerai, o dabar mirkteli akimis.
..... parodyk kur kiškis turi ausis, bet ar mes turime ausis? kur?
…. parodyk, kur kiškis turi nosį, o mes – nosį? Kvėpuokite pro nosį. Visai kaip zuikis.
...... parodyk, kur kiškis turi burną, o dantis burnoje, išmušė dantis.
O, kur mano uodega? Ar matei mano uodegą? Kur jis?
Vaikai: Mes neturime uodegos.
Pedagogas: Gerai padaryta, bet gyvūnai ir paukščiai turi. Žiūrėk, zuikis taip pat turi uodegą. kas jis toks?
Vaikai pasirenka būdvardžius.
Auklėtojas: mažas, minkštas, pūkuotas, žemas, apvalus, mažas, linksmas, bukas... Leidžia paliesti uodegą. Kiškio kūnas yra padengtas plaukais, kaip katės ar šuns.
Rodomas kiškio paveikslas žiemą.
Pedagogas: Vaikinai, kodėl nuotraukoje mūsų zuikio plaukai pilki ir balti?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Gyvename ten, kur daug sniego, balto kaip popieriaus lapas, imk, uždėk baltą zuikį. Štai zuikis snieguotoje miško proskynoje. Ar matai triušį? Nr. Kodėl? Bet atėjo pavasaris, mūsų zuikis kailį pakeitė į pilką, o miške greit ištirps sniegas, ir zuikis pilku kailiu pasislėps už krūmo. Auklėtoja: Zuik, ar tu išėjai pasivaikščioti, ar įspėjai mamą?
Kiškis: Žinoma. Ir mama ir tėtis.
Mokytojas: Papasakokite, kur gyvenate.
Kiškis: Kiekvienas turime savo namus, o gyvūnai – savo namus. Tik kiškiai duobių nekasa ir lizdų nesudaro, mes gyvename duobėje po krūmu. (Iliustracijos ekranas).
O mama manęs laukia namuose - kiškis, tėtis kiškis, o broliai kiškis.
Mokytojas: Pakartokime. Kiškis ir kiškis turi daug triušių, suskaičiuokime.
Pirštų žaidimas „Vienas, du, trys, keturi, penki“. Ir jie šokinėjo kaip triušiai.
Pedagogas: Kas šiandien atėjo pas mus? Kur gyvena kiškis? Kas laukia zuikio namuose? O kodėl zuikis atėjo pilku kailiniu? Mūsų zuikis neskuba namo, perspėjo mamą, kad eis į darželį žaisti su vaikais. Kaip galime žaisti su zuikiu? Gerai padaryta, išneškite baldus, indus, paruoškite mašinas, žaisime su zuikučiu.


Prisegtos bylos

Širokova Natalija Aleksandrovna. Auklėtojas. MKDOU Galkinsky vaikų darželis "Varpas" Sverdlovsko sritis.

Tikslas: Formuoti gebėjimą skirti ir kalboje vartoti sąvokas „didelis“, „mažas“.

Užduotys:

O. - išmokyti atskirti pagal dydį (didelį, mažą);

R. - vystyti akį;

B. - ugdyti susidomėjimą bendra veikla su suaugusiais ir bendraamžiais

Žodyno darbas: didelis mažas.

Medžiagos: piramidė, dideli ir maži kamuoliukai, dideli ir maži krepšeliai, balionai.

Pamokos eiga:

Mokytojas: Vaikinai, žiūrėk, šiandien pas mus atėjo zuikis! Pasisveikinkime su juo! (Vaikai sveikina zuikį).

Mokytojas: Zuiki, papasakok, kodėl atėjai pas vaikus į darželį.

Kiškis: Vaikinai, žiemą miške nuobodu, beveik visi mano draugai miega gyvūnai, o žaisti nėra su kuo. Ir man patinka žaisti!

Mokytojas: Vaikinai, pažaiskime su zuikučiu? (vaikų atsakymai) Išeik žaisti.

Ai - ai - ai, zuik, žiedus išsklaidei?

Piramidės žiedai išmėtyti ant grindų.

Kiškis: Norėjau žaisti su piramide, bet negalėjau jos surinkti.

Mokytojas: Padėkime jam surinkti piramidę. Jums tiesiog reikia teisingai surinkti, pirmiausia dideli žiedai, tada maži.

Mokytojas laiko strypą, ant kurio suverti žiedai. Rinkdamas piramidę mokytojas nurodo žiedo dydį. Kai piramidė surenkama, mokytojas pagiria mokinius.

Kiškis: Ačiū vaikinai už pagalbą!

Mokytojas: Vaikinai, ar jūs ir aš mokame žaisti žaidimą „Sėdi baltas kiškis“? (vaikų atsakymai) O zuikį taip pat išmokykime žaisti!

Dinaminė pauzė: „Sėdi mažas baltas zuikis“.

Sėdi baltas zuikis

Jis judina ausis.

Šitaip, šitaip

Jis judina ausis.

Kiškučiui sėdėti šalta

Reikia sušildyti letenas.

Šitaip, šitaip

Reikia sušildyti letenas.

Kiškučiui stovėti šalta

Zuikiui reikia pašokti.

Šitaip, šitaip

Zuikiui reikia pašokti.

Kažkas išgąsdino zuikį

Zuikis pašoko... ir pabėgo.

(Vaikai pritūpia laisvai išsidėstę ir judina rankas, vaizduodami kartu su jais kiškio ausis.)

(Į žodžius „Reikia pašildyti letenas“ vaikai ploja rankomis.)

(Į žodžius „zuikiui reikia pašokti“ vaikai šoka į vietą.)

(Suaugęs ploja rankomis. Zuikiai bėga į savo namus.)

Mokytojas: Pailsėk? Matai, ką mes čia turime?

Vaikai: Balionai.

Mokytojas: Kokio dydžio jie?

Vaikai: Didelis ir mažas.

Pedagogas: Teisingai. Paimkime kamuolį. Sasha, kokį kamuolį turi rankoje? (didelis) O kokį kamuolį turi Kirilas? (mažas) Ir Zhenya turi didelį kamuolį, o Vova - mažą. Pažiūrėkite, vaikinai, čia yra du krepšeliai, kokio dydžio tai yra?

Vaikai: Didelis.

Mokytojas: Ir šis?

Vaikai: Mažas.

Mokytojas: Sudėkime kamuoliukus į krepšelius: į didelį - didelius, o į mažą - mažus.

Mokytojas: Puiku vaikinai. Bunny labai džiaugiasi, kad žaidėte su juo.

Kiškis: O dabar turiu grįžti namo į mišką, atsisveikink (vaikai atsisveikina su zuikučiu)

Mokytojas: Vaikinai, kas atėjo pas mus?

Kokį žaidimą žaidėte su zuiku?

Ką dėjome į krepšelius?

– Kokius kamuoliukus rinkome į didelį krepšį, o kuriuos – į mažą?

Mokytojas:- Šauniai padirbėta! Labai gerai sekėsi pamokoje, aš paruošiau tau staigmeną (platinu spalvinimo puslapius). O dabar kas nori gali puošti.