Pamokos „Gėlių fantazijos quilling technikoje“ santrauka. Papildomo ugdymo kvilingo užsiėmimų santrauka Papildomo ugdymo kvilingo pamoka ežiukas

Pamokoje mokiniai susipažįsta su nauja kūrybos rūšimi - quilling, įrankiais ir prietaisais, reikalingais dirbant šia technika. Mokiniams susidaro naujos rūšies meno ir amatų – quilling – idėja, ugdomas susidomėjimas dalyku. Vaikai įvaldo pagrindinio pagrindinio elemento „laisvosios spiralės“ kūrimo procesą, surenka kompoziciją kalnų pelenų krūvos pavidalu, mokiniai lavina darbo su popieriumi įgūdžius ir gebėjimus, tikslumą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Švietimo skyrius

Nižnij Novgorodo administracija

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

papildomas ugdymas "Vaikų ir jaunimo ugdymo centras" Dosug "

Atviros pamokos santrauka

Pagal papildomo ugdymo programą

"Įkvėpimas"

Tema: „Quilling. Susipažinkime!"

Evdokimova N.V.

Darbo pavadinimas: papildomo ugdymo mokytoja vaikų klubas pavadintas A.Kh.Busygino vardu

Nižnij Novgorodas

2014 metai

Pamokos planas-santrauka.

Mokytojo vardas: Evdokimova Natalija Vladimirovna

Komandos pavadinimas ir veiklos kryptis:„Fantazija“, menai ir amatai (quilling).

Programos pavadinimas:Papildoma edukacinė programa „Įkvėpimas“.

Pamokos vieta programoje:skyrius – įvadas į edukacinę programą.

Pamokos tema: "Quillingas. Susipažinkime!"

Vieta:kaip miesto šventės dalis atviros klasės ir New Heights renginiai.

Renginio data ir laikas: ________________________________________.

Trumpas grupės aprašymas:10 metų, 10 žmonių (mergaičių).

Tikslas: idėjų apie naują meno ir amatų rūšį formavimas - quilling;supažindinimas su „quilling“ sąvoka, sužadina vaikų susidomėjimą meniniu dizaino iš popieriaus metodu.

Užduotys: Švietimas:

Poz susipažinti su „quilling“ sąvoka, sužadinti vaikų susidomėjimą meniniu dizaino iš popieriaus metodu;

- supažindinti mokinius su kvilingo atlikimo technika.

Kuriama:

- ugdyti kiekvieno vaiko vaizduotę, mąstymą, kūrybinius gebėjimus;

Ugdykite susidomėjimą dalyku;

Ugdyti mokinių įgūdžius ir gebėjimus dirbti su popieriumi, smulkiosios motorikos įgūdžius rankas

Pedagogai:

Ugdyti mokinius tikslumo ir santūrumo atliekant darbo metodus kokybę;

Medžiagos ir įranga:

Studentams:dvišalis spalvotas popierius(juostelės), kartonas, įvairaus skersmens apskritimų trafaretas, specialus įrankis popieriui vynioti, PVA klijai, dantų krapštukai, šluostė ant stalo;

Mokytojui: interaktyvi lenta arba multimedijos instaliacija pristatymo skaidrėms rodyti, vaizdinė priemonė „Ryabinka“, plakatas apmąstymams „Medis“.

Pamokos tipas: kombinuota veikla.

Pamokos forma: edukacinė pamoka.

Pamokoje naudojami metodai:reprodukcinis, žodinis (paaiškinimas), praktinio darbo metodas.

Didaktinės priemonės:šermukšnio kekės schema, quilling paroda, multimedijos pristatymas.

Pamokos planas.

  1. Organizacinis etapas - 3 min.
  2. Pagrindinė dalis – 35 min.
  1. Nauja medžiaga. Įvadas į temą – 7 min.
  2. Praktinė dalis. Darbo atlikimas - 25 min.
  3. Kontrolės etapas. Patikrinimas – 3 min.
  1. Bendra pamokos produktyvumo analizė (refleksija) - 7 min.

Kurso eiga.

Pamokos etapas.

Scenos užduotis

Pagrindinė mokytojo veikla.

Numatomas mokinių aktyvumas.

1. Organizacinė mokymų pradžia

Pamokos temos žinutė. Psichologinė mokinių nuotaika artėjančiai pamokai.

Sveiki bičiuliai. Užeik. Atsisėskite prie stalų.

Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti. Mano vardas Natalija Vladimirovna. Šiandien susipažinsime su nuostabia kūrybiškumo rūšimi, kurios pavadinimą sužinosite spręsdami kryžiažodį. (skaidr. numeris 2-10).

Kaip manote, ką šiandien veiksim?

Iš tiesų, vaikinai, šiandien noriu jus supažindinti su quilling technika. (skaidr. numeris 11).

Vaikai įeina į klasę. Jie susėda prie stalų.

Išspręskite kryžiažodį.

Kvilingas.

2.Pagrindinė dalis

2.1. Nauja medžiaga. Įvadas į temą.

Įvadas į naują medžiagą. „Kvilingo“ sąvoka, pagrindiniai elementai.

Prisidėkite prie idėjų apie naują meno ir amatų rūšį - quilling - formavimo.

Kvilingas, popieriaus valcavimas, popieriaus filigranas – menas susukti ilgas ir siauras popieriaus juosteles į spirales, modifikuoti jų formą ir iš gautų dalių sudaryti tūrines ar plokščias kompozicijas. Tai labai įdomi technika kompozicijų kūrimas iš popieriaus juostelių.

Ant Anglų kalba tokio tipo rankdarbiai vadinami „quilling“ – nuo ​​žodžio „plunksna“ arba „paukščio plunksna“. Net viduramžių Europoje vienuolės elegantiškus medalionus kurdavo susukdamos popierių paauksuotais krašteliais ant paukščio plunksnos galiuko. Žiūrint iš arti, šie miniatiūriniai popieriaus šedevrai sukūrė visišką iliuziją, kad jie pagaminti iš plonų auksinių juostelių. Deja, popierius yra trumpalaikė medžiaga ir mažai lieka viduramžių šedevrų. Tačiau ši senovinė technika išliko iki šių dienų ir yra labai populiari daugelyje pasaulio šalių. XV amžiuje tai buvo laikoma menu. 19 val. - damų pramogos. Didžiąją XX amžiaus dalį jis buvo užmirštas. Ir tik praėjusio amžiaus pabaigoje quilling vėl pradėjo virsti menu. (skaidr. numeris 13-15).

Kviečiu apžiūrėti savo mokinių darbų parodą.

Matai, kad įvaldęs quilling techniką gali gražiai puoštis atvirukas, sukurkite paveikslėlį ar nedidelį suvenyrą.

Vaikai klausosi mokytojo pasakojimo. Peržiūrėkite skaidrių pavyzdžius.

Vaikai apžiūrinėja eksponatus.

2.2.Praktinė dalis. Darbų atlikimas.

lavinti vaizduotę, Kūrybiniai įgūdžiai.

Vaiko sveikatos priežiūra.

Ugdyti mokinių įgūdžius ir gebėjimus dirbti su popieriumi

Ugdykite mąstymą.

Saugos instruktažas klasėje.

Ugdyti mokinius tikslumo ir santūrumo atliekant darbo metodus kokybę.

Ugdyti visuomeniškumą, tikslumą, darbo kultūrą.

Supažindinti mokinius su kvilingo atlikimo technika.

Ugdyti mokinių darbo su popieriumi įgūdžius ir gebėjimus, smulkiąją rankų motoriką.

Kvilinge viskas labai gražu. Pagrindiniai quilling elementai gali atlikti bet kokį darbą: gėlė, medis ir puošnūs paukščiai. Šiandien siūlau pasidaryti kompoziciją šermukšnio uogų kekės pavidalu. (16 skaidrė).

Kieme matau liekną kalnų peleną,
Ryte auštant ant šakų smaragdas.
Daug raudonų uogų
Prinokęs ir gražus
Kabo klasteriuose
Jų apranga graži.

Pažiūrėk, koks grožis! (vaizdinės priemonės „Palvelių pelenų krūva“ svarstymas) Sakykite, iš kokių dalių susideda kompozicija?

Atkreipkite dėmesį, kad uogos apvali forma, o lapai pailgi. Kiek uogų yra kekėje?

Pats juos susuki, o lapus, kuriuos tau paruošiau, klijuoju. Ar lapai tokio pat dydžio?

Teisingai! O prieš pradedant darbą siūlau šiek tiek pasitempti.

Fizkultminutka.

Vėjas pučia mums į veidą
Medis siūbavo.
Vėjas tylesnis, tylesnis, tylesnis.
Medis vis aukščiau ir aukščiau.
Kartu su vaiku mėgdžiokite vėjo alsavimą, purtydami liemenį ir padėdami rankomis. Žodžiais „tyliai, tyliai“ – atsisėskite. Žodžiais „aukštiau, aukščiau“ – atsistokite ir ištieskite rankas aukštyn.

Siūlau išbandyti savo jėgas tokio pobūdžio kūrybiškumui.

Darbui mums reikia:

  • dvipusis popierius (popieriaus juostelės);
  • PVA klijai;
  • dantų krapštukai;
  • kartonas;
  • liniuotė su skirtingo skersmens apskritimų raštais;
  • specialus įrankis popieriui vynioti.

Būkite atsargūs dirbdami. Kas žino, kaip dirbti su šiais įrankiais?

  1. Darbo metu būkite atidūs, nesiblaškykite ir neblaškykite kitų.
  2. Darbo metu turėtumėte stebėti savo laikyseną.
  3. Norėdami dirbti ant stalo, padėkite alyvą.
  4. Atsargiai perkelkite pradurtus ir pjaustomus objektus (dantų krapštuką, liniuotę).
  5. Stenkitės, kad klijai nepatektų į akis, burną, nosį.
  6. Pasibaigus darbui, vėl sudėkite įrankius, popierių, šluostę, išplaukite indus klijams (arba išmeskite).

Šauniai padirbėta. Puikiai išmanote televiziją.

Pradėkime nuo savo darbo.

Išnagrinėkite apskritimų trafaretą ir suraskite 12 mm skersmens apskritimą. Tokio dydžio bus mūsų uogos.

Paimkite popieriaus juostelę ir įrankį, susukite įtemptą spiralę, įkiškite į trafareto angą.

Matote, kad spiralė pražydo iki tokio dydžio, kokio mums reikia. Atsargiai išimkite ir priklijuokite. Štai viena uoga paruošta! Toks pagrindinis elementas vadinamas „laisvąja spirale“.

Būtinas apskritimų trafaretas, kad uogos būtų tokio pat dydžio.

Mokytojas parodo. Individualios pagalbos teikimas vaikams.

Padarykite 12 šių uogų.

Puiku! Uogos yra paruoštos. Dabar pradėkime rinkti kompoziciją ir klijuokite lapus ir uogas ant kartono.

Atkreipkite dėmesį, kad uogos yra viena šalia kitos ir sudaro kekę, o lapai ant šakos yra poromis.

Klijuokite pagal schemą. Nuostabu!!!

Uogos, lapai.

12 uogų.

Ne, jų yra daugiau ir mažiau.

Fizinių pratimų atlikimas.

Vaikai galvoja apie įrankius darbui atlikti.

Klijai negali būti ištepti visur, pabandykite.

Dantų krapštukus reikia naudoti atsargiai, nes jie gali pradurti.

Pagrindinių kvilingo elementų atlikimas su mokytojo pagalba arba savarankiškai.

Baigiamojo darbo užbaigimas.

2.3. Kontrolės etapas. Atliktų darbų tikrinimas.

Ugdykite vaiko protą.

Ugdykite bendravimo įgūdžius.

Pažiūrėkite į savo darbą.

Palyginkite su ekrano darbu. Pakelkite ranką, jei padarėte tą patį. Puiku!

Sakykite, kokia technika atlikome kompoziciją?

Kokie pagrindiniai quilling elementai mums padėjo tai padaryti?

Ką mes panaudojome?

Vaikai lygina savo darbus su modeliu.

Kvilingo technikoje.

Laisva spiralė.

Naudotos popieriaus juostelės, kartonas, klijai, įrankis, dantų krapštukas, trafaretas.

3. Pamokos analizė, apibendrinimas.

Pateikti tikslo pasiekimo sėkmės analizę ir įvertinimą.

Atspindys.

Ugdykite kiekvieno vaiko vaizduotę, mąstymą, kūrybinius gebėjimus.

Ugdykite susidomėjimą dalyku.

Ugdyti visuomeniškumą, tikslumą, darbo kultūrą.

Ką veikei kvilingo technikoje?

Šauniai padirbėta! Manau, kad taip pat sėkmingai susidorosite su kitais darbais quilling technikoje.

Pažiūrėkite į plakatą. Čia matai šermukšnį.

Papuoškime ją savo kekėmis.

Gavome nuostabų šermukšnį!

O dabar užbaigkime savo paveikslą lapais. Rinkitės geltoną ir oranžinę, jei jums patinka quilling, raudoną, jei ne.

Ačiū! Tikiuosi, kad jums buvo įdomu.

Viso gero! Greitai pasimatysime!

Ryabinka.

Ant plakato klijuojamos klasteriai.

Programos.


Kaip ilgai laukėme šio pavasario! Mūsų akyse medžiai iš nuobodžių spygliuočių virsta nuostabiais Motinos Žemės kūriniais. Labiausiai per ilgą žiemą pasiilgome gėlių, bet jų pasirodymo dar taip ilgai laukti!
Tačiau mūsų rankose yra šiek tiek pagreitinti laiko slinkimą. O tiksliau – savo rankomis ir mažųjų pagalbininkų rankomis kursime gėles! Būtinai įtraukite vaiką į rankdarbių užsiėmimus ir quilling vaikams- puiki galimybė lavinti kūrybiškumą, atkaklumą ir motoriką. Labai vertas užsiėmimas, ar nemanai?

Quilling yra viena iš seniausių meno formų, įkurta Kinijoje. Būtent šio amato pagalba pradėsime kurti tokį trokštamą grožį.

Kaip visi žino, quilling yra pagrįstas popieriaus valcavimu. Ir mūsų ateitis popierinė gėlė turi didžiulį pavadinimą: Kiaulpienė. Vaikiškas kvilingas nenumato sudėtingų, įmantrių formų ir elementų kūrimo iš popieriaus, susukto į ritinius. Naudodami kiaulpienės gaminimo iš popieriaus pavyzdį ir meistriškumo klasę „Vaikų gėlė naudojant popieriaus valcavimo techniką“, esančią žemiau, galite lengvai pasidaryti tokias kompozicijas su savo vaiku.
Reikalingos medžiagos:
1. Dvipusis popierius (dviejų spalvų)
2. Kokteilių šiaudeliai
3. Žirklės
4. Šilas
5. Kanceliarinis peilis
6. PVA klijai
7. Eilinis valdovas

Paimame žirkles ir savo spalvotą popierių supjaustome maždaug pusės centimetro pločio juostelėmis. Dabar, yla, pradedame susukti gautas juosteles į labai sandarius ritinius, klijuoti galus klijais. Tada paimame dantų krapštuką ir švelniai įspaudžiame į ritės centrą iki pat galo, turėtumėte gauti ekspromtą kūgį. Šią procedūrą atliekame su visomis juostelėmis. Būkite kantrūs ir įsitikinkite, kad visi kūgiai yra vienodo ilgio, tai svarbu. quilling ne pats lengviausias technologija vaikams, bet pasistenkite, kad vaikas paprasčiausius veiksmus atliktų pats be jūsų pagalbos.

Eikime tiesiai į gėlių surinkimą. Kūgius suklijuojame taip, kad galų gale gautume sferos įvaizdį, bet ne iki galo. Stiebui palikite nedidelę skylutę. Kaip jau spėjote, kotelio vaidmenį atliks vamzdelis. Imame žalią spalvotą popierių ir nuo jo nupjauname apie 1,5-2 cm juostelę. Ant vamzdelio juostelę klijuojame spirale. Lapus taip pat labai lengva pagaminti! Vėl imame žalią popierių ir nuo jo (nuo trumpojo krašto) nubraukiame 5 cm pločio juostelę. Kraštą nupjauname žirklėmis ir priklijuojame lapelius ant kotelio, prieš tai atsitraukę 2 cm nuo krašto. ir tada spirale priklijuokite būsimus lapus. Rezultatą tvirtiname klijais. Ar jau prijungei gėlę prie stiebo? Ko lauki? Patepkite stiebo galą PVA klijais ir įkiškite į paruoštą rutuliuko skylutę.

Kokią gražią kiaulpienę turime! Quilling technika gali sužavėti ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Bendras pomėgis ne kartą subūrė žmones, o tai reiškia, kad tai leis dar artimiau pažinti savo vaiką, supažindinti jį su gėlių pasauliu ir tuo pačiu ugdykite jame kūrybiškumą! Žydinčio pavasario jums ir sveiko įkvėpimo!

Quilling vaikams. „Vaikų gėlė popieriaus ridenimo technikoje“
Kitas straipsnis:

Užduotys:

Išmokyti vaikus iš 2 popieriaus juostelių, suklijuotų matavimo liniuotėmis su apskritimais, pasidaryti tam tikro dydžio „laisvus ritinėlius“. Toliau mokykite, kaip suteikti ritiniams pagrindines „lašo“, „išlenkto lašo“, „akies“, „pusmėnulio“, „trikampio“ formas. Pratimai mokant susukti zuikio uodegą; akutė, gyvūnų nosys. Ugdyti susidomėjimą pamoka, norą atvesti darbą iki galo.

Išplėskite ir suaktyvinkite vaikų žodyną šia tema: bastas, ledas

Įranga ir medžiagos:

bastos ir ledo trobelės nuotraukos, spalvotas kartonas su siluetais - namų ruošiniai, pavyzdžiai skirtingų variantų daryti zuikį, lapę, eglutę, namukus, baltas, geltonas, oranžines, žalias juosteles, mėlynos spalvos, quilling aparatas, dantų krapštukai, PVA klijai, servetėlės.

Ant lentos pavaizduotas paveikslas su kiškio ir lapės pėdsakais. Mokytojas: „O, vaikinai, kieno tai pėdsakai? Žiūrėk, takeliai veda į namus. Kaip manote, kas juose gyvena ir kodėl? (Vaikai kalba).

Tai va, viename gyvena kiškis, jis turi trobelę, o kitame – ledinis – lapė. Ir mes patekome į pasaką „Zajuškinos trobelė“.

Skaito eilėraštis:

Miško pakraštyje,

Savo basoje trobelė

Taikiai kiškis gyveno įstrižai,

Šalia raudonosios lapės.

Bet tinginė lapė

Nenorėjo bandyti

Pastatykite namą

Ir persikėlė į ledą.

Vaikinai, kaip jis jautėsi, kai zuikis gyveno jo namuose? Kokia buvo jo nuotaika? Kai lapė gyveno jos namuose, kaip ji jautėsi? Kokia lapė? (gudrus, raudonplaukis). Kokia buvo lapės nuotaika, kai ji išspyrė kiškį? Teisingai, piktas, piktas. O kiškis išsigando lapės, kokia jo nuotaika? Teisingai, liūdna (zuikis buvo liūdnas, verkė).

TRIZ elementai

Pedagogas: Kaip galime sutaikyti lapę ir kiškį? Kaip įsitikinti, kad visi yra laimingi ir visi turi linksmą, džiugią nuotaiką, kaip šiame paveikslėlyje? (Vaikų atsakymai). Šiandien šiuos gyvūnus pavaizduosime quilling technika. Svarstome lapės ir kiškio gaminimo galimybes. Detalių tobulinimas. Priminimas, kaip juos pasigaminti. Priminimas apie darbo su įrankiu taisykles.

Darbo seka:

Kiškiui:

1. Iš 2 suklijuotų balto popieriaus juostelių susukite „laisvą ritinį“, suteikite jam pagrindinę „lašo“ formą (kamieną).

2. Iš dryžių balta spalva Susukite palaidus ritinius ir suteikite jiems pagrindines formas: „lašas“, „išlenktas lašas“, „pusmėnulis“ (galva, letenos).

3. Iš 2 juostelių baltos ir Rožinė spalva susukite "laisvą ritinį", pradedant nuo rožinės juostelės, suteikite jam pagrindinę "akių" formą (ausis).

4. Iš baltos juostelės pusės susukite „tangų ritinį“ (uodegėlę).

5. Iš juodos ir rožinės spalvos juostelių pusių susukite „standžius ritinėlius“ (nosis, akis).

Lapei:

1. Iš 2 suklijuotų oranžinio popieriaus juostelių susukite „laisvą ritinį“, suteikite jam pagrindinę „lašo“ formą (kamieną).

2. Iš dryžių oranžinė spalva Susukite palaidus ritinius ir suteikite jiems pagrindines formas: „lašas“, „lenktas lašas“, „pusmėnulis“, „trikampis“ (galva, kaklas, letenos, uodega).

3. Iš juodos ir rožinės spalvos juostelių pusių susukite „standžius suktinukus“ (nosis, akis).

Vaikai prie muzikos padaryti quilling ruošinius, juos klijuoti.

Mažo mobilumo žaidimas „Gyvūnų šeima“

Kas yra gyvūnų šeima? (Mama, tėtis ir kūdikis)

Aš paversiu jus įvairių gyvūnų kūdikiais, o jūs šiek tiek pažaisite, o tada pasakysite, kas yra jūsų tėtis ir mama. (Aš užsidėjau vaikiškas kepures su gyvūnų kūdikių atvaizdais.)

Užsidedu skrybėlę, paverčiau kiškiu... ir t.t.

Pedagogas:

Bėgti per pievelę

Meškos, lapės ir zuikiai.

Jie pradėjo linksmai suktis

Gyvūnai pradėjo linksmintis.

Vienas šuolis, du šuolis.

Greitai sušalk, mano drauge. (vaikai juda pagal tekstą)

Mokytoja, kreipiasi į vieną iš vaikų: „Kas tu esi? Kas yra tavo šeima? (Aš esu lapė. Mano mama yra lapė, o mano tėvas yra lapė.) Otome, sėsk. Nuimu kepures, paverčiu jas vaikais.

Pabaigoje mokytojas ir vaikai analizuoja kūrinį, išryškina būdingus atliktų personažų bruožus.

Bėgimas per sniegą žiemą

ir uždengė visus pėdsakus.

Raudonas kailis, o uodega yra grožis!

O tu lapė!

Jis bijo visų miške:

Vilkas, pelėda, lapė.

Bėga nuo jų pabėgti

Zuikis ilgomis ausimis

Tema: „Zayushkina trobelė“ (II)

Užduotys:

Išmokyti vaikus papuošti gyvūnų namelius iš popieriaus juostelių sukant pagrindines formas „laisvas ritinys“, „akis“, „garbanė“. Pratimas sujungiant quilling elementus į vieną kompoziciją „Zayushkina trobelė“, papildykite kūrinį quilling ir aplikacijos detalėmis. Ugdykite susidomėjimą, vaizduotę, kūrybiškumą.

Įranga ir medžiagos: karvės ir ledo namelio nuotraukos, spalvotas kartonas su siluetais - namelių ruošiniai, įvairių versijų eglučių pavyzdžiai, quilling nameliai, baltos, geltonos, žalios, mėlynos juostelės, quilling aparatas, dantų krapštukai, PVA klijai, klijų šepetėliai, šluostės , servetėlės, snaigės, pagamintos naudojant kūrybingą punšą, mėlynas smėlis sniegui, blizgučiai.

Pedagogas: Šiandien mes papuošime savo žvėrelių ledą ir trobelę. Kaip galite parodyti, kad namelis yra ledas? Galite padaryti varveklius, papuošti sniego raštu. Kokias pagrindines formas tam galima naudoti? (Akis, laisva spiralė, garbanos ir kt.)

Skaito eilėraštis:

Kiškis šoko per mišką

Kiškis ieškojo maisto.

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

papildomas išsilavinimas

"Namas vaikų kūrybiškumas

Dimitrovgradas

Uljanovsko sritis"

Įvadinės pamokos santrauka

Įvadas į naują rūšį popieriniai plastikai"Quilling"

Papildomo išsilavinimo mokytojas:

Filippova Julija Igorevna

Dimitrovgradas

2017 m

Įvadinės pamokos santrauka

Klasė: 3

Tema:

Mokymo valandų skaičius: 2

Pamokos tipas: sujungti

Tikslas:

1. Švietimas: Prisidėkite prie naujos rūšies meno ir amatų idėjos formavimo -quilling . Supažindinti mokinius su kvilingo atlikimo technika.

2. Kūrimas: Ugdyti mokinių darbo su popieriumi įgūdžius ir gebėjimus, akis, smulkiąją rankų motoriką, mąstymą, kūrybinius gebėjimus.

3. Auklėjimas: Ugdyti mokinių tikslumą ir santūrumą atliekant darbo metodus, darbštumą, gebėjimą klausytis, tikslumą, aktyvumą, darbo kultūrą.

Užduotys:

1. Ugdyti gebėjimus tinkamai organizuoti darbo vietą ir kruopščiai ją išvalyti baigus darbą.

2. Teorinių žinių įtvirtinimas praktinio darbo metu.

3. Savarankiškumo, užsispyrimo, tikslumo darbe skatinimas.

Pamokos struktūra

1. Organizacinis momentas (5 min.)

2. Pamokos temos pristatymas (1 min.)

3. Naujos medžiagos mokymasis (10 min.)

4. Studijuotos medžiagos konsolidavimas. Praktinis darbas(43 min.)

4.1 Įvadinė instruktažas (2–3 min.)

4.2 Praktinis darbas (40 min.)

5. Studentų darbų analizė (7 min.)

6. Apibendrinimas (7 min.)

Iš viso: 80 min.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas

Mokinių sveikinimas, lankomumo tikrinimas. Darbo vietų paruošimas darbui.

2. Pamokos temos paskelbimas

– Šios dienos pamokos tema „Naujos rūšies popieriaus plastiko „Quilling“ pristatymas.

3. Naujos medžiagos mokymasis

- Pastaruoju metu jis tapo vis populiaresnisquilling , arba popieriaus kočiojimas. Apie tai bus kalbama šiandien.

quilling , iš angliško žodžio quill (paukščio plunksna), yra menas daryti plokščias ar tūrines kompozicijas iš ilgų ir siaurų popieriaus juostelių, susuktų į spiralę. Kvilingas dar vadinamas „popieriniu filigranu“.

Iš popierinių spiralių kuriamos gėlės ir raštai, kuriais dažniausiai puošiami atvirukai, albumai, dovanų dėžutės, nuotraukų rėmeliai.

Manoma, kad skirtingai nei origami, kilęs iš Japonijos, popieriaus kočiojimo menas atsirado Europoje XIV amžiaus pabaigoje ir XV amžiaus pradžioje. Viduramžių Europoje vienuolės elegantiškus medalionus kurdavo sukdamos popierių paauksuotais krašteliais ant paukščio plunksnos galo. Žiūrint iš arti, šie miniatiūriniai popieriaus šedevrai sukūrė visišką iliuziją, kad jie pagaminti iš plonų auksinių juostelių.

XV–XVI amžiuje kvilingas buvo laikomas menu, XIX amžiuje – damų pramoga (ir kone vienintele kilmingų damų vertu rankdarbiu). Didžiąją XX amžiaus dalį jis buvo užmirštas. Ir tik praėjusio amžiaus pabaigoje quilling vėl pradėjo virsti menu. Anglijoje karalienė Elžbieta rimtai domėjosi kvilingo menu, daugelis jos kūrinių saugomi Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone.

Šiais laikais popieriaus valcavimas yra plačiai žinomas ir populiarus kaip hobis šalyse Vakarų Europa ypač Anglijoje ir Vokietijoje. Tačiau šis menas labiausiai paplito, kai „persikėlė“ į Rytus. Turtingiausios geriausios grafikos ir plastikos, popieriaus gamybos ir darbo su juo tradicijos suteikė naują gyvybę popieriaus plastikos menui.

Pietų Korėjoje veikia visa Popieriaus plastiko mėgėjų asociacija, vienijanti įvairių popieriaus meno sričių pasekėjus. Korėjos mokykla quilling kiek skiriasi nuo europietiško. Šiuolaikiniai europietiški kūriniai, kaip taisyklė, susideda iš nedaug detalių, jie lakoniški, primena mozaikas, puošia atvirukus ir rėmelius. Rytų meistrai kuria sudėtingus darbus, panašesnius į juvelyrikos meno šedevrus. Ploniausi tūriniai „nėriniai“ išausti iš šimtų smulkių detalių.

Norėdami praktikuoti quilling, jums nereikia brangių įrankių ir specialiai įrengtos darbo vietos. Norint sukurti beveik bet kokio sudėtingumo kompoziciją, jums reikės šių medžiagų ir priedų:

- Awl . Jis turėtų būti maždaug vieno milimetro skersmens. Aukso kotelis naudojamas spiralei išvynioti iš popieriaus juostelės. Tokiu atveju būtina kontroliuoti popieriaus įtempimą, įrankio rankena turi būti patogi šiam tikslui.

- Pincetai. Antgaliai turi būti aštrūs, tiksliai išlyginti ir plokšti. Įpjovos gale yra nepageidautinos, nes. gali palikti žymes ant popieriaus. Sukibimo jėga turi būti patogi rankoms, užtikrinant patikimą sukibimą su mažiausiu spaudimu. Ruošinys laikomas pincetu, kai užtepami klijai ir klijuojami ant kartono.

- Žirklės. Geriausia dirbti su mažomis žirklėmis su aštriais galiukais. Jie turi būti gerai pagaląsti. Tiksliausiam pakraščių pjovimui.

- Klijai. Pagrindinis reikalavimas klijams – džiūdami nepaliktų žymių. Galite pradėti nuo PVA.

- Kompasai, liniuotė, pieštukas, trafaretas su įvairaus skersmens apskritimais - Žymėjimui, būsimai kompozicijai.


Amatų parduotuvėse galite nusipirkti specialaus popieriaus, skirto quilling, arba patys pasigaminti ruošinių. Svarbiausias dalykas yra popieriaus svoris. Jis turi būti ne mažesnis kaip 60 gramų kvadratiniame metre (dažniausiai tokia informacija nurodoma ant pakuočių), kitaip ji nesusirangys ir neišlaikys formos.

O dabar įdomiausia. Kaip gali būti gautas toks nuostabus darbas. Pasirodo, viskas gana paprasta. Popieriaus šedevrų kūrimo principas: ant ylos šerdies reikia suvynioti popieriaus juostelę (galite naudoti paprastą dantų krapštuką), juostelės galą pritvirtinti klijais ir tada sukurti žiedlapį, lašą ar kitą formą. Yra quilling raštų, kuriais galite sukurti vienokį ar kitokį raštą iš dryžių.

Norėdami dirbti, jums reikės dvipusio spalvoto popieriaus, PVA klijų, kartono - kaip atviruko kūrimo fono.

4. Studijuotos medžiagos konsolidavimas. Praktinis darbas

Atliekant pratimą.Sukite spiralę iš balto ar spalvoto popieriaus juostelių, pabandykite padaryti „lašą“, „akį“ ir kitas formas.

4.1 Įvadinis instruktažas

Dabar atlikime pratimų seriją pagal ištirtą medžiagą.

- Prieš tęsdami praktinį darbą, pakartosime saugos priemones, kada darbas su žirklėmis:

    Laikykite žirkles tam tikroje vietoje.

    Padėkite juos uždarytus aštriais galais toliau nuo savęs.

    Perduokite žirkles vienas kitam žiedais į priekį.

4.2 Praktinis darbas

Mokiniai pradeda dirbti, mokytojas stebi, pataria, atsako į klausimus, kylančius dirbant su mokiniais.

5. Studentų darbų analizė

Darbo analizė. Šiuo metu vyksta vertinimas.

6. Apibendrinant

– Pamoka eina į pabaigą, baigiame darbus.

Prisiminkime, apie ką kalbėjome klasėje.

- Kokių naujų dalykų išmokote per pamoką? Ką tu išmokai?

- Kas tau patiko pamokoje? Kaip klasėje parodėte savo kūrybiškumą?

– Ačiū už jūsų darbą. Pamoka baigta. Šaliname darbo vietas.

Naudotos literatūros sąrašas

    V.A. Voronovas. Taikomosios kūrybos enciklopedija. - M .: „OLMA-PRESS“, 2000 m.

    www.wikipedia. lt

    S.Yu. Raščupkinas. Gražios gyvūnų figūrėlės iš popieriaus. – Rostovas n/a: Vladis, 2010 m

    A.Yu. Dolbisheva, V.N. 100 popierinių amatų. - Jaroslavlis: „Plėtros akademija“, 1999 m

Tema: Quilling: stebuklingos garbanos. Tūrinė aplikacija „Gėlė“.

Tikslai:

Bendradarbiavimo technologija sudaryti sąlygas aktyviai bendrai mokinių kūrybinei veiklai įvairiose ugdymo situacijose;

Visapusiškas intelektualus ir estetinis vystymasis vaikai, įsisavinantys elementarius quilling technikos būdus, kaip meninį dizaino iš popieriaus būdą;

Išmokyti iš popieriaus juostelių pasidaryti tūrinę aplikaciją;

Ugdykite kūrybišką požiūrį į darbą, smulkiąją rankų motoriką, akį, estetinis skonis, gebėjimas veikti pagal algoritmą;

Ugdyti tikslumą ir kantrybę, meilę ir pagarbą gamtai;

Gebėjimo organizuoti darbo vietą, laikantis saugaus darbo taisyklių, formavimas;

Ugdyti savarankiškumą ir aktyvumą grupiniame darbe, apibendrinti atlikto darbo rezultatus.

Švietėjiško darbo pobūdis : darbas su popieriumi, detalių sukimas.

Darbo objektas: trimatė aplikacija „Gėlės“.

Įranga:

už mokytoją: visumos ir detalėse pavyzdys tūrinėje aplikacijoje „Gėlės“, popieriaus juostelės, kartonas, žirklės, klijai, dantų krapštukas, flomasteriai, servetėlė, TCO-multimedia.

studentams: kartonas, popierines juosteles, klijai, dantų krapštukas, servetėlė, flomasteriai.

Planuoti

1. Įvadas: (5 minutės)

Sveikinimai.

Darbo vietos organizavimas.

Saugos taisyklių kartojimas dirbant su klijais.

2. Pagrindinė dalis: (30 min.)

Temos žinutė.

Mokytojo pokalbis „Quilling technika“.

Produkto analizė.

Gimnastika pirštams.

Detalių paruošimas.

Fizminutka.

Vykdymo algoritmas. Surinkimas.

3. Apibendrinant. Paroda (kolektyvinė panelė) . (10 min.)

Darbo vietos valymas.

Pamokos eiga

I. Įvadas:

1. Pasisveikinimas.

Laba diena mano draugai!

Aš vėl priešais tave.

Labai džiaugiuosi visus matydamas.

Šiandien visų laukia sėkmė.

Ir aš jums taip pat pasakysiu:

Šypsokis visiems svečiams.

Susirink, patrauk

Ir atsisėskite ramiai.

Vaikinai, šiandien turime užklasinę veiklą „Meistrų miestas“. Tačiau šiandien vis dar neįprasta, kad su jumis dirbs svečiai. Pamokos pabaigoje pasigrožėsime ir jų amatais.

Žmogus pradeda dirbti nuo mažens ir dirba visą gyvenimą. Kokias patarles apie darbą žinai? (Be darbo žuvies iš tvenkinio neištrauksi. Be darbo nėra gėrio. Kojos maitina vilką. Kiekvienas meistro darbas giria. Akys bijo, bet rankos daro. Darbą atliko - vaikščiok drąsiai. Verslas – laikas, linksmybės – valanda. kas gerai išmoko. Kas meistras, toks darbas. Kas nedirba, tas nevalgo.)

– „Nieko neduodama be darbo“, – sako liaudies išmintis.

Kokia nuotaika tvyro pamokos pradžioje?

Motyvacija pamokai (pakartokite po mokytojo)

Mes pasiruošę eiti

Esame dėmesingi

Mes galime viską

Mes turime gera nuotaika

Viskas bus gerai.

Manau, kad pamokos pabaigoje, kai pamatysi savo darbo rezultatą, būsi geros nuotaikos. Linkiu visoms sėkmės.

2. Mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas.

Atlikime pasirengimo testą. Patikrinsime vieningai atsakydami į mano klausimus. Ar viską stebite reikalingų įrankių o medžiagos yra darbalaukyje?

1. Storas ir labai kietas popierius (kartonas)

2. Lipni medžiaga, skirta tvirtai ką nors sujungti (klijai)

3. Nosinė iš audinio ar popieriaus, skirta po valgio nuvalyti lūpas ar rankas (servetėlė)

4. Ilga siaura popieriaus juostelė (juostelė)

5. Smailus pagaliukas, skirtas pašalinti tarp dantų įstrigusius maisto likučius (dantų krapštukas)

Šauniai padirbėta. Ar visi dirba? Norint darbus atlikti tiksliai ir teisingai, būtinaTaisyklės

    Su kokiomis taisyklėmis susipažinote technologijų ir popamokinės veiklos pamokose? (iš taisykliųadirbančio žmogaus mi, darbo grupėje taisyklės ir saugos taisyklės)

O kokios darbo žmogaus taisyklės?

Valdo dirbantis žmogus

    Prieš pradėdami dirbti, tinkamai paruoškite savo darbo vietą.

    Darbo metu laikykite tvarką savo vietoje: kur paėmėte, ten ir padėkite

    Visada galvokite, kaip geriau atlikti darbą: taupykite medžiagas, taupykite įrankius.

    Baigėte darbą, greitai ir tvarkingai sutvarkykite savo vietą.

Dirbti kartu.

Grupės taisyklės:

    klausytis, ką kiti sako.

    Padarykite išvadas apie tai, ką girdite, užduokite klausimus

    kalbėti ramiai, aiškiai, tik iki esmės

    analizuoti savo veiklą, laiku ištaisyti trūkumus

    padėkite savo bendražygiams, jei jie to prašo

    atlikti jums paskirtą vaidmenį

    Šiandien pamokoje turime pakartoti saugos taisykles su kuo? (su klijais) (skaidr.)

jei reikia, dirbdami su klijais naudokite teptuką

paimkite reikiamą klijų kiekį.

Pašalinkite klijų perteklių minkštu skudurėliu (servetėle)

    po darbo gerai nuplaukite šepetį ir rankas su muilu

II. Pagrindinė dalis

    Pamokos temos pranešimas:

Šiandien, vaikinai, susitiksime su savotišku darbu aplikacinis popierius. Yra daug programų tipų. Dirbsime su vaizdu"tūrinis pritaikymas", kuris pasiekiamas naudojant darbo su popieriumi techniką, "sukimas" ši technika vadinamaquilling. Šis angliškas žodis reiškia „paukščio plunksna“ – menas daryti plokščias ar tūrines kompozicijas iš ilgų ir siaurų popieriaus juostelių, susuktų į spiralę.(skaidr.)

    Pokalbis "Quilling"

Skaidrė Quilling yra viena iš seniausių meno formų, įkurta Kinijoje. Būtent šio amato pagalba pradėsime kurti tokį trokštamą grožį.

Jūsų užduotis – būti dėmesingam, tiksliam atliekant darbą.

Taigi, įvartis mūsų pamoka: kartokite ir išmokite popieriaus juostelių sukimo techniką.

Skaidrė – O viskas prasideda nuo popieriaus juostelių sukimo ir mažų spiralių kūrimo, iš kurių susidaro tokios gražios kompozicijos.

Quilling aplikacijų negalima glostyti ranka; jie nėra plokšti.

Kodėl šias programas pavadinau „tūriomis“? (jie yra išgaubti)

Visai teisingai, nes susukta juostelė priklijuota tik iš vienos pusės ir yra išgaubtos struktūros.

Skaidrė Pagrindiniai elementai

Skaidrė Taigi: Mūsų darbo objektas bus aplikacija „Gėlės“.

3. Produkto analizė

Pažvelkite į šį darbą: žiedlapiai gaminami iš susuktų juostelių, kurios vėliau formuojamos norima forma.

Visi ruošiniai kompozicijai kurti – „lašai“, „rutuliukai“ – pagaminti sukimo būdu.

Popieriaus valcavimo technika atliekama naudojant specialų ylą – storą adatą, įsmeitą į medinį pagrindą. Bet tai labai pavojinga, todėl siūlau naudoti dantų krapštuką.

Prieš pradėdami, turime sušildyti pirštus.

4. Gimnastika pirštams „Varpelis“.

Pirštai žaidžia slėpynių
Ir nuimamos galvos
Kaip mėlynos gėlės
Žiedlapiai išsiskleidžia.
Supasi aukščiau
Pasilenk žemai.
Varpelis mėlynas
Atsigręžė į tave ir mane.
Nežiovaukite pirštų
Ir kibk į darbą.

5. Dalių paruošimas :

Taigi: mūsų darbo vieta paruošta.

Siūlau mūsų svečiams taip pat dirbti su mumis ir sukurti aplikaciją.

Skaidrės - Susipažinkime nauja technologija sukimas iš paprasčiausio ruošinio „rutulio“.

Dar viena detalė – „lašelis“

Taigi: išmokome kurti detales.

Matau, kad daugelis jau atliko užduotį. Pailsėkim.

6. Fizinė minutė.

Kartą – atsikėlėme, atsitiesėme.

Du – pasilenkę, pasilenkę.

Trys – trys rankos ploja.

O keturi – po šonais.

Penki – mojuokite rankomis.

Šeši – vėl atsisėsk.

7. Darbo atlikimo algoritmas.

Dabar užmerkite akis, įsivaizduokite savo gėlę, kokias detales reikia paruošti, kokia spalva, kaip papuošti, kaip padaryti savo amatą išskirtinį ir išskirtinį iš kitų? Atmerk akis. Turime paruošti 1 rutulį ir 5 akis arba lašus.

Mūsų programos „Gėlė“ surinkimo ant jūsų stalų algoritmas

Dirbsite grupėse, rinksitės vadovą.

Dar kartą perskaitykite darbo planą.

    Turite klausimų?

    Pradėkite dirbti griežtai laikydamiesi mūsų algoritmo.Savarankiškas studentų darbas.

Tiksliniai mokytojo ratai :

    Darbo vietos organizavimo kontrolė.

    Tinkamo darbo metodų įgyvendinimo ir darbų saugos taisyklių laikymosi kontrolė.

    Pagalba mokiniams, turintiems sunkumų.

    Darbų apimties ir kokybės kontrolė.

III. Apibendrinant. Darbų paroda .

1. Paskutinis mokytojo žodis.

Gėlės visada yra meilės, ištikimybės, atminties simbolis. Suteikti grožį, ko gero, pagrindinė gėlių užduotis. Žinoma, jie turi ir kitokią paskirtį. Daugelis jų yra gydomieji, kai kurie naudojami uogienėms verdant, kvepalams gaminti. Ir vis dėlto svarbiausia papuošti žmogaus gyvenimą. Verta pasidairyti į gėlyną, nes nuotaika iš karto pagerės, o ir debesuotą dieną oras neatrodys toks baisus. Miškai, laisvosios stepės, nesibaigiantys laukai ir pievos visada buvo puošiami pakalnėmis, tulpėmis, rugiagėlėmis ir daugybe kitų gėlių. Gaila, kad šių laukų, miško, stepių gėlių kasmet vis mažiau. Žmonės iškerta miškus, aria stepes, o gėlėms nėra kur augti.

Mūsų užduotis yra išsaugoti tai, kas liko. Neplėšykite gėlių, netrypkite! Tegul jie džiugina žmones dar ilgus šimtmečius, nes be jų žemė nebus tokia graži.

2. Pamokos santrauka. Darbų paroda.

Keletas popieriaus juostelių, šiek tiek kantrybės ir įgūdžių, čia jūs turite labai daug įdomių produktų(kolektyvinė panelė). Jūsų kūrybingas požiūris į verslą, jūsų vaizduotė leido jums sukurti aplikaciją, gėles, skirtingai nei viena kita. Ir visa tai savo rankomis. Ir nebūtina skinti gėlių miške, kad namuose būtų toks grožis!

Kokio tipo gražios gėlės papuošti mūsų klasę! Nuo ryškios, fantastiškos gėlių spalvos akys pabėga. Puiku vaikinai! Šiandien jums viskas gerai.

Ką pasakys vaikinai? (diskusija su paaiškinimu)

Dabar paklausykime savo svečių. (Diskusija)

Ačiū visiems!

Praktinis kūrinio panaudojimas: kolektyvinė panelė parodai.

Pamokos „Quilling: magiškos garbanos“ savianalizė.

Tūrio taikymas.

Pamoka vyksta kaip popamokinės veiklos „Meistrų miestas“ (3 klasė) skyriaus „Darbas su popieriumi ir kartonu“ dalis. Temos pasirinkimas yra susijęs su tuo, kad quilling užsiėmimai vaikams yra labai aktualūs, nes jais siekiama išspręsti šias problemas: - pirmoji problema yra silpnas vaikų rankų smulkiosios motorikos vystymasis;

Antroji problema – silpna kūrybinė veikla ir savarankiškumas meninėje ir estetinėje vaiko raidoje;

Trečia problema – vaikų nesugebėjimas tarpusavyje derėtis;

Tema: Quilling - stebuklingos garbanos. Aplikacija „Gėlės“ (1 pamoka – 45 min.)

Įvertinimas: 3

Technologijos: TCO-multimedija, bendradarbiavimo technologija

Metodinis tikslas: bendradarbiavimo technologija kaip priemonė ugdyti komunikacinį ir reguliavimo UUD jaunesniems studentams.

Planuojami rezultatai: toliau supažindinti mokinius su nauju darbo su popieriumi metodu, „sukimo“ technika, supažindinti su kvilingo istorija; išmokyti daryti didelė aplikacija iš popieriaus juostelių;

ugdyti kūrybišką požiūrį į darbą, smulkiąją rankų motoriką, akis, estetinį skonį, gebėjimą veikti pagal algoritmą, ugdyti savarankiškumą ir aktyvumą grupiniame darbe, apibendrinti nuveiktus darbus;

ugdyti tikslumą ir kantrybę, meilę ir pagarbą gamtai; gebėjimo organizuoti darbo vietą formavimas, laikantis saugaus darbo taisyklių.

Metasubject: plėtoti universalią mokymosi veiklą.

Asmeninis: ugdyti tikslumą, dėmesį, užsispyrimą, ugdyti estetinį skonį, pagarbą gamtai,

Kognityvinis: kūrybiškas požiūris į darbą, susipažinimas su kvilingo istorija, išmokti quilling technikos ir atlikti tūrinį aplikaciją iš dryžių, veikti pagal algoritmą, laikytis saugos taisyklių ir dirbančio žmogaus taisyklių, susivaldyti, apibendrinti atliktus darbus .

Komunikacinis: darbas grupėse, pareigų pasiskirstymas.

Reguliavimo : gebėjimas dirbti pagal sudarytą algoritmą, apibendrinti atliktus darbus.

Pamoka skirta teorinių ir praktinių darbo su popieriumi įgūdžių formavimui, ugdomi kūrybiniai gebėjimai, plečiamas akiratis. Vaikai ir toliau susipažįsta su kvilingo kūrybos rūšimi, istorijos puslapiais. Atlikdami šį darbą mokiniai lavina smulkiąją rankų motoriką, kūrybiškumą, meninį ir estetinį skonį, loginį ir kūrybiškas mąstymas, ugdyti tikslumą, atkaklumą, meilę ir pagarbą gamtai. Vaikai mokosi atpažinti laipsniškas įgyvendinimas ir dirbti pagal sukurtą algoritmą. Daug dėmesio skiriama sveikatą tausojančioms technologijoms. Į pamokos turinį įeina: pirštų gimnastika, kūno kultūros pertrauka. Pamokos rezultatas – grupinis darbas (kolektyvinė panelė), individualiai atsižvelgus į kiekvieno vaiko nuomonę ir gebėjimus.

Optimalus pamokos tempas leido atlikti visus suplanuotus pamokos etapus.

Multimedijos naudojimas pamokoje leido išlaikyti mokinių pažintinį susidomėjimą ir aktyvumą visos pamokos metu. IKT naudojimas taupo laiką, į mokymosi procesą įveda pramogų elementus.

    1. Išsirinkite gėlei skirtos juostelės spalvą

    2. Padarykite 5 žiedlapius (lašą) gėlei

    3. Gėlės viduriui susukite tankų ritinėlį

    4. Surinkite savo gėlę, suklijuokite

    5. Surinkite visas savo grupės gėles ant kartono lapo

Programos „Gėlė“ surinkimo algoritmas

    1. Išsirinkite gėlei skirtos juostelės spalvą

    2. Padarykite 5 žiedlapius (lašą) gėlei

    3. Gėlės viduriui susukite tankų ritinėlį

    4. Surinkite savo gėlę, suklijuokite

    5. Surinkite visas savo grupės gėles ant kartono lapo


helpophia.ru – Vaiko raida. Nėštumas. Ligos. Išsilavinimas. Maistas. Sveikata. Psichologija. Vystymas