Atviras mazgas su Kuisenerio lazdelių paruošiamąja grupe. „Femp mazgų santrauka žaidimo probleminėse situacijose naudojant spalvotas Kuizenerio skaičiavimo lazdeles tema „kvadratas. Edukacinė sritis „Fizinis tobulėjimas“

Vardas: GCD santrauka apie FEMP in vyresnioji grupė„Padėkime draugui pažinti žiemą“ naudodami TRIZ technologiją, Gyones kaladėles ir Kuizener lazdeles
Nominacija: Darželis, Užsiėmimų suvestinės, GCD, žaidimų užsiėmimai, Vyresnioji darželio grupė

Pareigos: pirmosios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: GBDOU Darželis № 61
Vieta: Sankt Peterburgas, Primorsky rajonas

GCD santrauka apie FEMP vyresniųjų grupėje
„Padėkime draugui iš Afrikos pažinti žiemą“ naudodami TRIZ technologiją, Gyenesch blokelius ir Kuizener lazdas.

Naudojamos technologijos: Gyones kaladėlės, Kuizener lazdos, TRIZ.

Programos turinys:

Tikslas: įgytų žinių įtvirtinimas vaikams, naudojant lavinamuosius žaidimus, ugdyti gebėjimą džiaugtis, siekiant tikslo.

Užduotys:

Švietimas:

Pataisykite rezultatą per 10;

Gebėjimas rasti skaičių skaičių serijoje ir greta esančius skaičius;

mokėti atskirti geometrines figūras pagal formą, spalvą, dydį;

Stiprinti gebėjimą naršyti erdvėje;

Praktikuokite skaičiavimą.

Kuriama:

Tobulėti loginis mąstymas, dėmesys, atmintis.

Švietimas:

Ugdyti susidomėjimą matematika, džiaugsmo jausmą iš bendrų veiksmų, sėkmingai atliktų užduočių.

Medžiagos ir įranga: gaublys, Pinokio ir Pierrot žaislai, Kuizener lazdelės, Gyenes kaladėlės, paveikslėliai pasakų herojai Pinokis ir Pjeras, Kalėdų eglutės piešinys. Kurso eiga. Vaikinai, aš turiu draugą berniuką, kuris gyvena Afrikoje. Ką tu žinai apie Afriką? (Globas – vaikų atsakymai) Berniuko vardas Filipas. Sakė, kad žiemą jose šilta, nėra šalnų ir sniego nėra matęs. 1. Triz D / I "Geras-blogas". Mūsų nuostabūs draugai Pinokis ir Pierrot nori išreikšti savo nuomonę. Pierrot. Nemėgstu sniego. Jis toks... (vaikų pareiškimai) Pinokis. Ir aš myliu sniegą. Papasakokime Pilypui, koks nuostabus sniegas. (Vaikų pasisakymai) 2. Protų šturmas. Vaikinai, kaip mes galime nusiųsti sniegą Filipui, kad jis jį paliestų ir su juo žaistų. Fantazuokime. (vaikų pareiškimai) 3. Žaidimas Kuiznerio lazdomis.Pratimas. Siųskime sniegą Filipui traukiniu. Paruoškite traukinius ir eikite į kelią. Ant stalų yra lazdelės skirtinga spalva ir skirtingų ilgių. Reikia sukurti traukinį nuo trumpiausios priekabos iki ilgiausio. Sudarė? O pakeliui truputi pažaisime... -Kiek vagonų turi traukinys? (5)
– Kokia mėlynojo vagono tvarka? (trečias)
Kokios spalvos automobilis yra ketvirtas? (raudona)
Kokios spalvos automobilis yra kairėje nuo geltonos? (raudona)
Kokios spalvos automobilis yra dešinėje nuo raudonos? (geltona)
Pratimas. Vaikinai, o Filipas atsakydami atsiuntė jums savo mylimo draugo nuotrauką.

- Įdėkite raudoną lazdą į koloną. Kokį skaičių jis reiškia? (Keturi.)

- Įdėkite rožinę lazdelę į dešinę nuo raudonos viršuje. Ką reiškia skaičius rausva spalva? (Du.)

- Padėkite tris geltonus pagaliukus vieną po kito po rožine. Ką reiškia skaičius geltona? (Penki.)

- Dešinėje, šalia geltonos, įdėkite baltą viršuje.

- Po geltonu apatiniu pagaliuku, į kairę nuo krašto, vieną po kita padėkite du rožinius pagaliukus. Dabar padarykite tą patį dešinėje pusėje. Kairėje pusėje, po raudona juostele, uždėkite baltą. Paaiškėjo, kad tai dramblys.

– Kuria kryptimi eina dramblio jauniklis?

Kiek ilgų lazdelių sunaudojote?

– Kiek trumpų?

4. Gyonesh kaladėlės. Pratimas. Vaikinai, kaip vadinasi sniego krūva? (sniego pusnys). Priartėkite prie pirmosios sniego pusnys. Kuo remiantis skirstomi blokai? ( pagal spalvą). Prieikite prie antrojo sniego pusnys ( dydis). Trečias sniego pusnys ( įvairių). Išdėliokite juos norimose sniego pusnyse. 5. Vaikinai, pasakykite Filipui, kokią šventę švenčiame žiemą. Pratimas."Puošiame eglutę" (lentoje yra eglutė su kodiniais ženklais. Prie eglutės reikia pritvirtinti norimą kaladėlę. Vaikinai, Filipas per skype pasakė, kad jam labai patiko mūsų žiema ir sako ačiū už istoriją ir kviečia visus aplankyti jį Afrikoje.

Programos turinys:

Įtvirtinti vaikų formos (stačiakampio, kvadrato, apvalaus, trikampio), ilgio (ilgiausio, trumpesnio, trumpiausio) idėją.

Įtvirtinti žinias apie spalvas (raudona mėlyna, geltona, rožinė,

Palyginkite objektus pagal dydį ir storį.

Lavinti klausos, regos dėmesį, atmintį, loginį ir erdvinį mąstymą, kalbą, formuoti orientacijos erdvėje įgūdžius.

Ugdykite jutimo gebėjimus Kūrybiniai įgūdžiai, smulkiosios motorikos įgūdžius, taip pat galimybė pagal diagramas konstruoti figūras.

Ugdykite gebėjimą lyginti objektus pagal savybes (nuo 1 iki 4).

Sukurti vaikų motyvaciją švietėjiška veiklažaidimai ( kaladėlės, skaičiavimo pagaliukai).

Matematinių vaizdų formavimas.

Kurso eiga.

globėjas. Vaikinai, gavome kvietimą į Mishutkos gimtadienį. Jis gyvena „Stebuklingame miške“, o be transformacijos į mišką nepateks. Turime atlikti magiškus judesius. Kartok paskui mane. Tris kartus ploji, du kartus trypti.

Auklėtojas. Dabar esame tikri burtininkai.

Vaikinai, Mishutka yra maža, bet ką visi vaikai mėgsta gauti kaip gimtadienio dovaną?

Vaikų atsakymai.(Žaislai.)

Turime padaryti dovanų Mishutkai. Ir tam naudosime žaidimų blokus.

Būtina sutvarkyti dalykus blokuose: skaidyti pagal spalvą.

O dabar, naudodamiesi paveikslėlių pavyzdžiais, sukurkite kiekvieną žaislą. Žiūrėdami į paveikslėlį įveskite, kokių kaladėlių jums reikia darbui ir išdėliokite paveikslėlį ant stalo. Pradėti dirbti. Pasiruošę? Kokio tipo geros dovanos supratai.

Auklėtojas. Vaikinai, norėdami rasti teisingą kelią Magiškajame miške ir nepasiklysti, turite pasinaudoti stebuklingais takais. Išsirinkite sau kortas, pasiimkite skaičiavimo pagaliukus ir kibkite į darbą. Išdėstykite takelius ant kilimo.

Puiku vaikinai! Jūs, kaip tikri burtininkai, susidorojote su savo užduotimi.

Fizminutka.

Vienas du trys keturi!

Bėgu taku. (Šoka į vietą.)

Vienas du trys keturi!

Mokausi šokinėti per batą.

Vienas du trys keturi!

Kulnas nulūžo. (Atsisėskite.)

Vienas du trys keturi!

Batas pasimetė. (Išmesk rankas.)

(Viską atidėjome.)

Auklėtojas. O štai Mishutkos namas.

Vaikinai, Mishutkos mama paprašė mūsų padėti jai paruošti skanėstus. Juk į Mishutką atvyks daug svečių. Jie mėgsta gerti arbatą su sausainiais.

Auklėtojas. Dabar aš duosiu jums korteles, pagal kurias turėsite nustatyti, koks bus jūsų sausainis. Kiekvienai lentelei skirta tik viena užduotis. Mes naudojame blokus.

Pradėti dirbti. Pasiruošę? Kokius skanius sausainius turite. Šauniai padirbėta!

O kad skanėstų užtektų visiems, visiems Mišutkino draugams, padėkime jam gaminti pyragus. Išduosiu tortų formeles, o jūs turite jas papuošti. Papuošimas turi atitikti torto formą. Mes naudojame blokus. Pradėk dirbti!

Kokie gražūs tortai! Na, valgis paruoštas. Šauniai padirbėta! Ir nėra ant ko sėdėti. Vaikinai, ką mes darysime?

Vaikų atsakymai.

Juk Mishutkos tėtis neturės laiko greitai pagaminti tiek kėdžių. Padėkime jam?

Nepamirškite, kad esate burtininkai ir galite patys pasidaryti kėdes.

Auklėtojas. Išdalinsiu kortelių pavyzdžius. Naudojame skaičiavimo lazdeles. Pradėkime!

Pasiruošę? Šauniai padirbėta! Kokios nuostabios kėdės! Dabar visiems Mišutkino svečiams užteks ne tik gaiviųjų gėrimų, bet ir kur prisėsti.

Auklėtojas. Ir mums laikas grįžti. Stebuklingus judesius atliekame atvirkščiai: du kartus trypti, tris kartus ploji.

Štai mes darželyje.

Vaikinai, ką šiandien prisimename?

Vaikų atsakymai.

Kokios yra formos.

Ta viena forma gali būti maža ir didelė, stora ir plona, ​​įvairių spalvų.

Auklėtojas.

Ko mes išmokome?

Vaikų atsakymai.

Išdėstykite objektus pagal paveikslėlį.

Darbas komandoje.

Auklėtojas.

Šiandien sunkiai dirbote. Ačiū už pagalbą!

Liubovas Čefonova

Programos turinys:

Edukacinė sritis « Kognityvinė raida»:

Toliau supažindinkite vaikus su Kuizenerio lazdelėmis kaip žaismą

medžiaga; išmokti projektuoti iš pagaliukų pagal modelį;

Pratimas, kaip atskirti ir įvardyti pagaliukų spalvas (oranžinė, violetinė,

raudona, balta);

Formuoti vaikų erdvinius vaizdus viršuje, apačioje, kairėje,

Formuoti skaičiavimo įgūdžius per 4; gebėjimas vizualiai palyginti;

Sustiprinti idėjas apie formą (apvali, kvadratinė, trikampė,

stačiakampis); toliau mokyti vaikus apsispręsti loginės užduotys ant

skaidymas pagal savybes (Dažai blokuoja, lavina loginį mąstymą.

Edukacinė sritis“ Fizinis vystymasis»:

Skatinti vaikus atlikti žaidimo simuliacinius pratimus,

lavinti smulkiąją motoriką.

Edukacinė sritis „Kalbos ugdymas“:

Tobulinti gebėjimą derinti žodžius sakiniuose, daiktavardžius su skaitvardžiais;

Praturtinkite žodyną būdvardžiais, veiksmažodžiais.

Edukacinė sritis“ Meninis ir estetinis plėtra“:

Estetiškai suvokti aplinką, gražiai suprojektuotas

vaizdinė medžiaga.

Edukacinė sritis „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“:

Formuoti vaikų pasirengimą bendrai veiklai, ugdyti bendravimo įgūdžius.

Įranga:

Žaislas - paukštis, du lankai: mėlyna ir raudona, Gyenesh logikos kaladėlės,

sausas baseinas su manų kruopomis, servetėlės, plokščia eglutė, skalbinių segtukai, Kuizener pagaliukų rinkiniai, atvirutės su paukščių namelio atvaizdu.

Preliminarus darbas:

1. Albumo „Magic Tracks“ peržiūra.

2. Paveikslėlių dėliojimas lazdelėmis.

3. Žaidimai su Gyenesh loginiais blokais.

Kurso eiga.

Vaikai, pasisveikinkime su svečiais.

Vaikai: Sveiki.

Sveikiname jus, geros sveikatos, svečiai, jums.

Būkite laimingi ir tiesiog pasisveikinkite. Ramybės, džiaugsmo ir klestėjimo jums!

Psichogimnastika.

Dabar sujunkite rankas ir padarykite apskritimą. Pakelkime rankas aukštyn ir pasisveikinkime su saule, pajuskime jos šilumą ir padovanokime šią šilumą vieni kitiems (nuleiskite priešais valtimi surištus delnus ir pūskite ant jų).

Vaikinai, klausykite mįslės:

Dainuoja dainas, krauna lizdą, pešasi grūdus.

Žinoma, tai paukštis. Į mūsų grupę atskrido paukštis. Ji nori mus pažinti.

Ištempti dešinė ranka, paukštis sėdės tau ant dešinės rankos. Ištieskite kairę ranką, paukštis atsisės prie to, kuris ištiesė kairę ranką (paukštis susipažįsta su vaikais).

Paukštis skrido aplink grupę pasivaikščioti. Mes sekame ją akimis. Kur paukštis skrido? (dešinėje). Dabar kur? (kairėje). Kur dabar paukštis? (paukštis atsisėdo ant manų kruopų sniego pusnys).

Pažiūrėkime, kas čia? (Vaikai paeiliui iš sniego pusnys išima Gyenesh kaladėles, nusišluosto rankas servetėlėmis).

Klausiu vaikų, kokios geometrine forma Kokios spalvos ji. Siūlau žaisti su formomis.

Ant grindų padėjau du lankus: mėlyną ir raudoną. Lankai susikerta ir turi bendrą dalį.

Į mėlyną lanką dedame raudonos spalvos figūrėles, į raudoną - trikampio formos figūrėles.

Likusieji yra abiejų lankų viduje.

Vaikai atlieka užduotį. Tada jie atsako į klausimus.

Kokios formos tavo figūra?

Kokia spalva?

Kur tu jį padėjai? Arba:

Kur padėjai savo figūrą? Kodėl?

Įskrido paukštis stebėti žaidžiančių vaikų.

Vaikinai, kokie paukščių vaikų vardai? Jos jaunikliai atskrido pas mūsų paukštį.

Dabar turime ne vieną paukštį, o daug jų? (paukščiai). Padėkime juos ant medžio.

Paeiliui skambinu vaikams ir duodu užduotį pasodinti paukštį eglutės viršuje arba apačioje.

(plokštuminė eglutė, paukšteliai – skalbinių segtukai).

Kiek paukščių yra viršuje? (mes galvojame)

Kiek paukščių yra žemiau? (suskaičiuota).

Kur daugiau?

Kaip padaryti, kad paukščiai pasiskirstytų vienodai? (išlyginti).

Dabar, vaikinai, nežiovaukite! Atspėk, kiek paukščių išskrido! (vaikai užsimerkia. Pašalinu paukščius).

Kiek paukščių liko? (nė vienas). Na, neliūdėkite, vaikinai, mes dabar žaisime su jumis.

Fizkultminutka.

Jūs, vaikinai, suksitės, pavirsite paukščiais.

Nagi, paukščiai išskrido. Jie skrido ir nusileido. Jie pešdavo grūdus, siekdavo saulės.

Jie atsigėrė vandens, išsiplovė plunksnas. Jie pažiūrėjo į šalis, vėl skrido.

Paukščiai kėlė sparnus, paukščiai mostelėjo sparnais.

Ir jie mostelėjo dešiniuoju sparnu ir pasakė: „Teisingas!

Ir jie mostelėjo kairiuoju sparnu ir pasakė: „Kairė!

Šauniai padirbėta. O dabar statykime namelius paukščiams ir jos vaikams. Atsisėskite prie stalų.

Kas yra ant jūsų stalų? (lazdelės ir kortelės su paukščių namelio schema).

Pažiūrėk ir pasakyk kokios spalvos pagaliukai reikalingi paukščių nameliui?

(oranžinė, violetinė, raudona, balta). Pasirinkite lazdas ir statykite namelius paukščiams.

Vaikai atlieka užduotį.

Paukštis sėdi ant paukščių namelių tiems vaikams, kurie teisingai atliko užduotį.

Pamokos santrauka.

Susijusios publikacijos:

GCD santrauka parengiamosios mokyklos grupėje Edukacinė sritis "Žinios" FEMP Tema: "Lėktuvų projektavimas" Programinė įranga.

Integruotos matematikos pamokos, naudojant Gyeneso blokus vidurinėje grupėje, santrauka Bakeeva Farida TOKTAROVNA, auklėtoja. Integruotos matematikos pamokos santrauka in vidurinė grupė Tikslas: toliau lavinti įgūdžius.

GCD santrauka apie FEMP vyresniųjų grupėje naudojant Gyenesh blokus „Kelionė į geometrinę karalystę“ OOD santrauka apie elementariųjų matematinių reprezentacijų formavimą vyresniojoje grupėje naudojant Gyeneso blokus Tema: „Kelionė.

GCD santrauka apie matematinį vystymąsi vyresniojoje grupėje naudojant Kuizenerio lazdas Tikslas: Įtvirtinti vaikų gebėjimą modeliuoti skaičius, savybes, ryšius, santykius tarp jų naudojant spalvą ir ilgį. Plėtoti veiklą.

Tikslas: Skatinti matematinio mąstymo ugdymą, išmokyti simbolizavimo ir modeliavimo technikų. Užduotys: Edukacinis:.

Rusų liaudies pasakų modeliavimas naudojant Gyenescho kaladėles ir Kuizenerio lazdeles Modeliavimo metodas leidžia sustabdyti vaiko dėmesį į pateikimo logiką, charakteriams būdingus bruožus, vaizdingumą ir tikslumą.

Pasakų panaudojimas pasakų personažai) vaikų raidoje ir ugdyme. GCD santrauka naudojant Kuizenerio lazdas pagal pasaką "Trys lokiai" vaikams jaunesnioji grupė darželis.

Apibūdinimas:Ši pamoka pagal pasaką „Trys lokiai“, naudojant Kuizenerio lazdas, prisidės prie elementarių matematinių sąvokų ugdymo ikimokyklinukams iki 3–4 metų (skaičiuojant per 3, tvirtinant spalvų pavadinimus, skiriant dydžius). Medžiaga gali būti naudinga darželio auklėtojams, defektologams, tėvams.
Tikslas: elementarių matematinių sąvokų formavimas vaikams, turintiems mokymosi sunkumų
Užduotys:
- Ugdykite smalsumą ir pažintinę veiklą susitinkant su pasakomis
- Lavinti vaikų kalbą, plėsti žodyną
- Sustiprinkite skaičiavimo įgūdžius per 3
-Pataisykite pagrindinių spalvų pavadinimus, objektų dydžius.
- Ugdykite regimąjį suvokimą
- lavinti motorinius įgūdžius
Įranga: spaudiniai su užduotimis vaikams, 3 meškiukų ir Mašos paveikslėliai, Kuizenerio lazdelės ir lapai su jiems skirtomis užduotimis

Pamokos eiga:
Mokytojas: Viename stebuklingame miške gyveno lokių šeima. Meška - tėtis - Michailas Ivanovičius - yra didžiausias lokys, motina - Nastasya Petrovna - yra vidutinio dydžio, o mažiausias lokys yra jų sūnus Mishutka.
(Ant stalo pakaitomis išdėliokite trijų lokių nuotraukas)


Kiekvienas lokys gyveno savo namuose. Meškiuko tėtis turėjo didžiausią namą, tokį,
(Ant stalo padėjome spaudinį su užduoties numeriu 1)


Pastatykime namą dideliam lokiui iš pagaliukų
(Vaikai išsirenka tinkamus pagaliukus ir uždeda ant spaudinio)
Koks gražus namas Michailas Ivanovičius! Meška didelis, namas irgi...
Vaikai: Didelis!
Mokytojas: Gerai padaryta! Mama, Nastasya Petrovna, taip pat turėjo savo namą - vidutinio dydžio (paskelbiame antros užduoties spaudinį)


Pastatykime namą meškos motinai!
(vaikai pasirenka tinkamas lazdeles)
Mokytojas: Kokio dydžio yra mano mamos namas?
Vaikai: Vidutiniškai!
Mokytojas: Taip! O Mishutka taip pat turėjo savo namą, nes jis buvo mažas lokys, tada jo namas yra mažiausias.
(paskelbiame spaudinį su užduoties numeriu 3)


Pastatykime namą Mishutkai!
(Vaikai dėlioja tinkamas lazdeles)
Mokytojas: Na, visi namai paruošti, pasodinkime savo namus prie jų namų. Didysis lokys gyvena…

Vaikai: Didelis namas
Mokytojas: Teisingai. (pasodiname mešką prie namo)


Kokios spalvos pagaliukai buvo panaudoti statant namą?
Vaikai: mėlyna!
Mokytojas: Gerai padaryta. Meškos motina gyvena...
Vaikai::Vidurinis namas
Mokytojas: Gerai padaryta! (pasodiname mešką prie namo)


Kokios lazdos buvo panaudotos statant namą?
Vaikai: nuo geltonos spalvos!
Mokytojas: Teisingai! Ir Mishutka gyvena ...
Vaikai: mažame namelyje!Jie pastatė jį iš raudonų pagaliukų!
Mokytojas: Gerai padaryta!


Prie kiekvieno namo augo po eglutė (skelbiame trijų skirtingų dydžių eglučių nuotraukas).


Šalia didelio namo – aukščiausia eglutė. Prie vidurinio namo – eglutė žemesnė, o prie mažosios – žemiausia. Pasodinkime eglutes prie pat kiekvieno namo
(Vaikai dirba savarankiškai, koreliuoja tinkamo dydžio eglutes)


Mokytojas: Kokia eglutė auga prie tėčio namų?
Vaikai: Aukštas
Mokytojas: Netoli mano mamos?
Vaikai: Žemutinė
Mokytojas: Netoli Mishutkino?
Vaikai: Žemiausias
Mokytojas: Teisingai. Kiekviena meška namuose turėjo kambarį su savo mėgstamais baldais. Tėtis namuose turėjo tokį didelį stalą ir kėdę (demonstruojame 4 užduotį)


Pastatykime baldus didžiajam meškiui iš pagaliukų.
Meškiukas Michailas Ivanovičius labai mėgo sėdėti ant savo didelės kėdės (mes pasodinome meškiuką ant kėdės)
Meškos motina taip pat turėjo savo kambarį, kuriame buvo vidurinis stalas ir kėdė (demonstruojame užduotį Nr. 5).


Pastatykime baldus mamai iš pagaliukų.
(Vaikai dirba savarankiškai, pasirenka tinkamas lazdas)
Puiku! Mama taip pat labai mėgo savo kambarį, sėdėti savo kėdėje (mes pasodinome meškiuką ant kėdės)
Mishutka taip pat turėjo savo kambarį, kuriame buvo maža kėdė ir stalas (demonstruojame 6 užduotį)


Pastatykime baldus Mishutkai.
(Vaikai dirba savarankiškai, pasirenka tinkamas lazdas)


Pedagogas: Kiekvienas meškiukas turėjo mėgstamą puodelį ir lėkštę (rodome paveikslėlius su skirtingų dydžių indais) Suraskime tėčiui indus – didžiausius.
(Vaikai paima didžiausią puodelį ir lėkštę ir padeda ant stalo)


Mokytojas: Gerai padaryta. Kokios spalvos yra tėčio patiekalai?
Vaikai: oranžinė
Mokytojas: Teisingai. Mama turėjo vidutinę lėkštę ir puodelį, suraskime mamos patiekalus ir padėkime ant stalo
(Vaikai dirba savarankiškai)


Mokytojas: Gerai padaryta. Kokios spalvos tavo mamos indai?
Vaikai: mėlyni.
Mokytojas:Taip.Na,Mišutka turėjo mažiausią lėkštę ir puodelį,padėkime ir ant stalo.Kokios spalvos?


Vaikai: Raudona.
Mokytojas: Taip!Meškos kasdien eidavo į miško proskyną uogauti. Kiekvienas turėjo savo krepšelį, tėtis – didelį, mama – vidutinį, meška – mažą.
Taigi jie paėmė pintines ir nuėjo uogauti. Išeidami jie niekada nerakindavo savo namų, nes miške, išskyrus juos, niekas negyveno.
Tuo metu maža mergaitė Maša vaikščiojo per mišką (rodome paveikslėlį ar mažą lėlytę) Ji pasiklydo, ilgai klaidžiojo miško takeliais, buvo labai pavargusi ir galiausiai išėjo į proskyną į meškos namai.
Ji nuėjo į didžiausią namą ir pamatė kambarį su baldais ir puodeliu ant stalo. Ji buvo labai ištroškusi, paėmė puodelį nuo stalo, bet puodelis buvo per sunkus – mergina jį numetė ir puodelis suskilo į smulkias šukes. Mergina išsigando, išbėgo iš namų ir įbėgo į mažąjį Mišutkos namą. Ji atsisėdo ant kėdės, bet kėdė Mašenkai buvo per maža ir sulūžo.
Mergina išsigando, išbėgo iš namų ir įbėgo į mamos vidurinį namą. Ten ji atsigulė ant mamos kėdės ir graudžiai verkė.
Tuo tarpu meškos prisirinko uogų ir grįžo namo. Kiekvienas nuėjo į savo namus. Tėtis pamatė, kad jo mėgstamiausias puodelis... sugedo. Mishutka sužinojo, kad jo mėgstamiausia kėdė sulaužyta. O meška motina rado Mašą graudžiai verkiančią savo namuose. Meška Nastasija Petrovna paskambino Michailui Ivanovičiui ir Mishutkai, ir jie visi kartu pradėjo raminti mergaitę. Mašenka nustojo verkti ir papasakojo jiems savo istoriją – kaip ji pasiklydo miške, buvo labai pavargusi, staiga pamatė namus. Maša paaiškino, kad ji visiškai nenorėjo nieko laužyti, tik norėjo išgerti ir šiek tiek atsipalaiduoti. Mergina atsiprašė meškų ir pažadėjo viską sutvarkyti. Padėkime Mašenkai suklijuoti tėčio puodelį ir sutvarkyti Mišutkos kėdę
(Ant rašomojo stalo dedame spaudinį su iškirptais paveikslėliais, vaikai jas renka patys)



Mokytojas: Meškos atleido Mašai ir ant jos nepyko. Jie davė jai atsigerti skanios arbatos su uogomis, o paskui parodė trumpą kelią nuo miško iki mergaitės namų. Mašenka jiems padėkojo ir pažadėjo, kad daugiau niekada nevaikščios viena po mišką, tik kartu su mama ir tėčiu.
Štai mūsų istorijos pabaiga. Ar tau patiko pasaka?
Vaikai: Taip, man patiko!
Mokytojas: Galiausiai, renkame nuotraukas su mūsų herojais.
(ant stalo dedame iškirptus herojų paveikslėlius, vaikai jas renka patys)