Piešimo santrauka tema „Gėlės ir vabzdžiai“ (parengiamoji grupė). GCD santrauka apie piešimą vyresniojoje darželio grupėje. Netradicinė piešimo technika: Monotipija „Drugelis „Nuostabus vabzdžių pasaulis“

Piešimo pamoka vyresniojoje grupėje tema: „Vabzdžiai“

"Drugelis"

Tikslas: 1. Plėsti vaikų žinias ir idėjas apie drugelio išvaizdos ypatumus.

2. Įveskite simetriją naudodamiesi drugelio pavyzdžiu gamtoje ir piešinyje.

3. Tobulinti vaikų gebėjimus dirbti netradicinį vaizduojamąjį meną – piešimą plastilinu, plėsti žinias apie šios medžiagos galimybes.

4. Išmokyti vaikus tepti plastilino potėpius, sklandžiai „išliejant“ vieną spalvą į kitą ties jų jungties riba.

Medžiaga pamokai: storas mėlynos (mėlynos) spalvos kartonas su drugelio siluetu, plastilino rinkinys, rietuvė, servetėlė rankoms.

Pamokos eiga

1. Organizacinė dalis

Mokytojas prašo vaikų klausytis pasakojimo.

Kaip drugelis tapo spalvingas

Atėjo pavasaris. Gamta atgijo: šen bei ten iš įvairių plyšių, iš žemės, iš po medžių žievės ėmė lįsti įvairūs vabzdžiai. Jie siekė sušildyti savo mažus kūnelius po šilta pavasario saule.

Po senu pernykščiu lapu gulėjo kelios lėliukės, kurias rudenį jie išsipynė sau iš pačių smulkiausių vikšro siūlų. Atrodė, kad jie visiškai tušti, jų viduje nėra nieko. Bet staiga vienos kriaušės kiautas nulūžo ir pro susidariusį tarpą išlindo jau ne vikšras, o visiškai suaugęs drugelis. Išskleidęs sparnus drugelis pakilo ir atsisėdo ant šalia esančio suoliuko, kuris buvo šiltas nuo saulės.

„Kokia šilta parduotuvė“, – pagalvojo drugelis ir smalsiai apsidairė. - Kur piktžolė? Kur gėlės? Tikriausiai labai anksti pabudau. Kai kuriose balose vis dar yra ledo. Bet saulė kepina puikiai, o šalia čiurlena upelis. Ir apskritai šiandien nuostabi diena!“

Taip samprotaudama drugelis nuskrido susipažinti su išoriniu pasauliu, bet iš pradžių nusprendė susitvarkyti ir pirmiausia nusiprausti, atsigerti švaraus vandens upelyje, kurio ūžesys pasigirdo netoli nuo suoliuko, ant kurio ji buvo. tik sėdėjo.

Tupėdamas prie vandens drugelis iš karto pamatė savo atspindį: į jį žiūrėjo neapsakomas vabzdys, turintis visiškai baltus sparnus. O pasaulis aplinkui buvo toks spalvingas: palei šakas šliaužė boružėlės ryškiai raudonomis nugaromis, virš vandens sklandė mėlyni laumžirgiai, svarbiais reikalais skubėjo žalias vikšras. Drugelis graudžiai verkė, žemai nuleisdamas sparnus. Ji manė, kad niekas nenorės su ja draugauti, nes ji tokia bespalvė ir negraži.

Saulė jos labai pagailėjo, šiltu spinduliu paglostė drugelį ant sparno, o ant jo stebuklingai paliko geltoną dėmę. Bet drugelis net nepastebėjo. Boružėlė, norėdama palaikyti nusiminusią merginą, švelniai patrynė ją į šoną ir paliko ryškiai raudoną žymę. Pro šalį šliaužiantis storas vikšras glostė sparną kiekviena koja, palikdamas žalių taškelių įspaudus. Bet drugelis taip graudžiai verkė, kad nieko aplink nepastebėjo. Ir tik kai lašelis nukrito ant drugelio sparno iš kažkur viršaus, tai nevalingai nuo šalto prisilietimo uždarė abu sparnus.O kai sparnai vėl atsivėrė, visi pamatė, kad visos įvairiaspalvės dėmės, kurios buvo ant vieno sparno, buvo įspaustos kitame. Viskas entuziastingai aiktelėjo ir plojo nuo įvykusio stebuklo. Drugelis nustojo verkti iš nuostabos, išsiplovė ašarotas akis ir staiga upelyje pamatė savo naują atspindį: žavi gražuolė įvairiaspalviais sparnais žvelgė ją.Ir vėl pasaulis jos akyse tapo nuostabus ir gražus.

Pedagogas: Vaikai, tai, žinoma, yra pasaka, o stebuklai visada vyksta pasakose. Gamtoje drugelis gimsta su gražiu piešiniu ant sparnų. Šią ryškią spalvą jiems suteikia mažiausios žvyneliai, kurie turi ryškią spalvą. Jei paimsite drugelį į rankas, tada ant jūsų rankų liks įvairiaspalvės žiedadulkės. Vabzdys, praradęs žiedadulkes nuo savo sparnų, gali nuo to mirti. Todėl nereikia gaudyti drugelių ir imti į rankas, geriau juos stebėti. Drugeliai ne tik puošia mūsų laukus ir pievas, bet ir naudingi gamtai: rinkdami iš gėlių nektarą, apdulkina augalus, kad vėliau juose atsirastų sėklų.

Kūno kultūros pertrauka „Drugeliai“

Tiek kartų šoksime

Kiek mes turime drugelių.

Labai pakelkime rankas

Kiek sparnų jie turi?

Tiek kartų prisiekiame kartu

Kiek letenų matome vienu metu.

Vaikai atlieka judesius pagal eilėraščio tekstą

2. Praktinė dalis

Pedagogas: Šiandien dažysime drugelio sparnus naudodami įvairiaspalvį plastiliną. Reikia atsiminti, kad drugelio sparnų raštas yra simetriškas, tai yra, vienas sparnas tiksliai atsispindi kitame sparne, kaip veidrodyje.

Todėl, vienu metu tepant spalvotas dėmes ant vieno sparno, būtina padaryti tokias pačias dėmes ant kito tos pačios spalvos, dydžio ir vietos.

1. Drugelio kontūro įvaizdžiui pasirinkite plastilino spalvą, iškočiokite plonas dešreles ir jomis išdėliokite gatavą siluetą, pirštu išlyginkite sąnarius.

2. Drugelio sparnų dekoravimas:

I variantas: nuimkite suporuotas savavališkos formos gabalėlius iš skirtingų spalvų plastilino, užtepkite juos kontūro viduje pakaitomis ant abiejų sparnų. Padėkite kiekvieną spalvos dėmę šalia ankstesnės, sklandžiai „pildami“ vieną spalvą į kitą - šiek tiek sutepdami vieną plastilino spalvą ant kitos jų jungties ribose.

II variantas: galite iškočioti tam tikras figūras: dešreles ar rutuliukus, padaryti iš jų raštą, kartodami tai ant kiekvieno sparnelio.

3. Susukite dešros korpusą iš balto (geltono) plastilino, iškočiokite rutulinę galvutę ir padėkite juos į sparnelių vidurį, prispausdami prie pagrindo tvirtinimui. Iš tamsaus plastilino iškočiokite plonas dešreles, supjaustykite juostelėmis į krūvą ir su jomis padarykite skersines juosteles per visą drugelio kūną (šias juosteles galite tiesiog nupiešti į krūvą), nupieškite ant galvos juodas akis - žirniai ir antenos sulenktos. į dešinę ir į kairę.

Darbo metu reikia sušildyti rankas.

Apšilimas rankoms "Drugelis"

3. Baigiamoji dalis

Auklėtoja: Mūsų grupė pavirto žalia pieva, virš kurios linksmai plevėsuoja spalvingi sparnuoti gražūs drugeliai, kurių nėra vienodų. (Skaito A. Savrasovo eilėraštį.)

Elena Potapova

Užduotys: ugdyti vaikų užuojautą žaidimų personažams, ugdyti malonų požiūrį į juos, sužadinti norą jiems padėti; išmokite piešti žolę nudažydami popieriaus paviršių dažais.

Įranga:žalias guašas, popierius, popierinė klaida.

Pamokos eiga:

Pedagogas:Šiandien einu į darželį ir mane sutinka klaida.

Paėmiau jį ant rankų, o jis man pasakė, kad rudenį visos blakės spėjo pasislėpti, o tik ši vargšė vabzdė buvo sutrikusi ir negalėjo pasislėpti.

Paklausiau klaidos:

Ką reikia padaryti, kad padėtumėte?

Ir jis atsakė:

Man reikia žolės, kad galėčiau prisiglausti.

Pedagogas: Pažiūrėkite, kaip apgailėtinai vabzdys žiūri į mus. Ar jūs, vaikinai, norite padėti klaidai? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Jam dabar nupiešime daug žolės, galės joje pasislėpti.

Kokios spalvos žolė? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai, žalia. Paimkite teptukus ir nupieškite blakę daug žolės, kad jis galėtų joje pasislėpti.

Pedagogas: atkreipia vaikų dėmesį į būtinybę tolygiai padengti popieriaus lapo paviršių dažais, aiškina, kad žolė turi būti tiršta. (Mokytojas teikia individualią pagalbą vaikams dirbant su dažais; žolės vaizdavimo būdo demonstravimo nėra).

Pamokos pabaigoje vaikai kartu su blakės grožisi pievelėmis ir džiaugiasi. O mokytoja klaidos vardu giria vaikus.

Susijusios publikacijos:

Piešimas pirmoje jaunių grupėje „Žvaigždutės“. Kūrinių autoriai: Timofey Ryabtsev, Taisiya Fomina. Autorių amžius: 3 metai Kūrinio aprašymas: Piešimas.

Geros dienos dienos! Jūsų dėmesiui pristatau fotoreportažą apie GCD apie piešimą pieštukais „Padėkime vabzdžiams pasislėpti žolėje“ Tikslas. Tęsti.

Integruotas GCD pirmoje jaunių grupėje "Padėkime kačiukui surasti mamą!" OO integracija: "Kognityvinis vystymasis", "Kalbos vystymasis", "Socialinis ir komunikacinis vystymasis", "Meninis ir estetinis vystymasis".

Kolektyvinis piešimas pirmoje jaunių grupėje „Saulė yra varpas“ Tikslas: per žaidimų veiklą ir didaktinius žaidimus ugdyti susidomėjimą vaizdine veikla. Tikslai: Sukelti susidomėjimą vaizdu.

Pirmosios jaunesniosios grupės kalbos raidos pamokos „Padėkime svečiams?“ santrauka. Tikslas: vaikų kalbos aktyvumo ugdymas; jutiminių gebėjimų ugdymas; palankios emocinės aplinkos kūrimas grupėje. Užduotys:.

Pamokos su vaikais vidurinėje pataisos grupėje santrauka tema: „Kiaulpienės žolėje“ (piešimas plastilinu) buvo: Bogomolova G. Yu.

Tiesiogiai edukaciniai užsiėmimai pirmoje jaunesniųjų grupėje tema: „Padėkime ežiukui! - Vaikinai, aš šiandien nuėjau į darželį ir.

Piešinys "Aš esu klaida žolėje" OOD: vizualinė veikla. Piešimas. OO. Meninis ir estetinis vystymasis Tema: „Aš esu blakė žolėje“. Tikslas: sukelti susidomėjimą.

GCD santrauka piešimui lopšelio-darželio „Drugelis“ vyresniojoje grupėje


Kolomytseva Raisa Vladimirovna, Rostovo srities Tatsinskaya kaimo MBDOU „Vaivorykštės“ mokytoja.

Produkto aprašymas: Medžiaga parengta vyresniojo ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikams, taip pat bus naudinga mokytojams ir tėvams.

Tikslas: Meninio kūrybiškumo ugdymas naudojant netradicines piešimo technikas – monotipiją.

Užduotys:
- Plėsti vaikų žinias ir idėjas apie vabzdžių – drugelių pasaulį
- Lavinti atmintį, dėmesį, vaizduotę
- Fiksuoti piešimo techniką su simetrija perlenkiant paveikslą per pusę – monotipija.
- Didinti domėjimąsi supančio pasaulio įvairove, norą išsaugoti jo įvairovę.

Medžiagos ir įranga: Peizažinio popieriaus lapai, teptukai, vandens puodeliai, servetėlės, akvarelės.
Drugelių iliustracijos, drugelių žaislas.

Pamokos eiga

Mokytojas skaito eilėraštį:
Ryte drugelis pabudo
Nusišypsojo, išsitiesė
Kartą – nusiprausė rasa
Du – grakščiai apsukti,
Trys - pasilenkė ir atsisėdo,
Būdama ketverių ji išskrido.

Vaikai, apie kokį vabzdį kalbama eilėraštyje? (apie drugelį)
- Ir štai pas mus atėjo pats drugelis (išsinešti drugelio žaisliuką)
– O, koks liūdnas mūsų svečias, leiskime į kelionę į vabzdžių pasaulį ir papasakokime, ką žinome apie drugelius?
Kokiai grupei priklauso drugelis? (vabzdžiams)
- Vabzdžiai yra pati gausiausia gyvų būtybių grupė. Zoologai žino daugiau nei 1 milijoną vabzdžių rūšių ir kasmet atrandama vis daugiau naujų rūšių. Pažiūrėkime į savo svečią, su kuo lyginami drugelio sparnai? (su gėle)
Kas yra drugelio sparnai? (erdvus, lengvas, šviesus, didelis)
– Kiek sparnų turi drugelis? (keturi)
Drugeliai yra nuostabūs padarai. Senovės Romoje yra legenda, pagal kurią mūsų drugelis atsirado iš nuostabios gėlės, kurią nuskynė vėjas. Vėjas žavėjosi gražia gėle, bet išsigando, kad gėlė nenuvys ir pavertė ją drugeliu – lengvu, gražiu ir grakštu.
Taip norisi paimti drugelį į rankas apžiūrėti ir paglostyti gležnus sparnus, tačiau vos paspaudus sparnus drugelis išblunka ir praranda žvynus, tampa vangus ir nustoja skristi. Daug geriau šiais vabzdžiais grožėtis neliečiant tokio trapios būtybės, o drugelis tikrai padėkos už rūpestį ir dėmesį bei išpildys slapčiausią tavo troškimą.
- Kokius drugelius pažįsti? Pažiūrėkime į drugelių įvairovės ir jų spalvos nuotraukas.
povo akis


Apolonas


Kopūstinis drugelis.


Citrinžolė.


Mačaonas.


Kaip dauginasi drugeliai? (deda kiaušinėlius, iš kiaušinėlių atsiranda vikšrai - lervos, tada vikšrai virsta kokonu arba chrysalis, o vėliau - grožio drugeliu)
- Kartu su svečiais žaisime drugelių žaidimą „Drugeliai, vikšrai, lėliukės“ Vedėjo signalu „Drugeliai! vaikai skrenda. Prie signalo "Vikšrai!" - šliaužti keturiomis. Prie signalo "Dolly!" - užšaldyti vietoje.

- Drugelis yra gražus
Visi perpildymai,
Skrenda virš pievos
Kaip vaivorykštė blizga.

– Vaikai, kodėl mūsų drugelis liūdnas? (kadangi ji neturi draugų, ji visiškai viena)
- Nupieškime merginas, paimkime popieriaus lapą ir sulankstykite jį per pusę, kad pažymėtumėte vidurį. Nupieškite liemenį


- Viršutiniai drugelio sparnai yra šiek tiek mažesni. Viską nupiešime ant vienos lapo pusės.


– Apatiniai sparnai didesni.


– Dabar atsargiai perlenkiame per pusę ir spaudžiame delnais. Gavome drugelį su tokiais pat sparnais. Sparnelius galime papuošti raštu ir vėl perlenkti per pusę. Ši vykdymo technika vadinama monotipija, mums jau pažįstama.



- Galime nupiešti gėles savo drugeliui, taip pat ant vienos lapo pusės ir atspausdinti.


- Pridėkite foną ir mūsų piešinys yra paruoštas!


- Pažiūrėk, koks gražus pasirodė. O dabar kiekvienas nupieš savo drugelį – gražuolę. Nepamirškite ant drugelio nupiešti antenų.
Savarankiškas darbas.

Dabar mūsų drugelis džiaugiasi kiek turi merginų, visos tokios gražios ir skirtingos, nėra nei vienos. Dabar jie šėls proskynoje, skraidys ir mus džiugins.

Vaikai, apie ką mes kalbėjome klasėje?
– Ar daug drugelių Žemėje?
– Kaip dauginasi drugeliai?
– Drugelius reikia saugoti ir kodėl?
– Kas tau patiko pamokoje?

Paėmiau į rankas didelį tinklą
Ir laukė ilgai.
Bet štai šuolis
Bet štai šuolis -
Pagavau drugelį.
Aš pūstelėjau ant jos sparnų
Šiek tiek liūdna
Tada pažiūrėjo
Tada jis atsiduso
Ir tada jis paleido...

Tuo mūsų kelionė į vabzdžių pasaulį baigėsi.

Vizualinės veiklos renginio santrauka

„Gėlės ir vabzdžiai“.

(vaizdinės veiklos mokytojas MBDOU CRR - d / s Nr. 69 "Unicum" Stavropolio mieste)

Edukacinė sritis „Vizualinė veikla“.

Sritys: „Pažinimo raida“, „Kalbos raida“, „Fizinė raida“, „Meninė ir estetinė raida“.

Programos turinys

Tikslas: Formuoti domėjimąsi supančios tikrovės estetine puse, estetinį požiūrį į supančio pasaulio objektus ir reiškinius; ugdyti domėjimąsi menine ir kūrybine veikla.

Mokymosi užduotys: 1. Formuoti gebėjimą laisvai naudoti pieštuką, teptuką darant apvalias linijas, garbanas įvairiomis kryptimis.

2. Išmokyti įžvelgti kuriamo vaizdo grožį ir formos perteikime, glotnumą, linijų vienovę ar jų subtilumą, eleganciją, ritminį linijų išdėstymą, tapybos vienodumą virš paveikslo.

Lavinamieji uždaviniai: 1. Ugdyti laisvę ir tuo pačiu regėjimo valdomų rankų judesių tikslumą, jų sklandumą, ritmą.

2. Ugdyti estetinius jausmus, emocijas, išgyvenimus; gebėjimas savarankiškai kurti meninius vaizdus.

Ugdomosios užduotys: 1. Didinti domėjimąsi menine ir kūrybine veikla.

2. Ugdykite meilę ir pagarbą meno kūriniams.

Sveikata ir sauga: naudokite įvairių rūšių gimnastiką.

Parengiamieji darbai su vaikais: Vaikų supažindinimas su nauja technika, kaip piešti dvigubus (veidrodinius) vaizdus akvarele (Monotipija) ant anksčiau paruoštų kraštovaizdžio lapų (gėlių pieva).

Preliminarus auklėtojos darbas:

Paruoškite demonstracinę ir dalomąją medžiagą.

Žodyno darbas: peizažas, kompozicija, spalvos, „Monotipija“ – tema.

Metodiniai metodai:

Žaidimas (siurprizų akimirkų panaudojimas).

Vizualinis (iliustracijų naudojimas, multimedijos vaizdas).

Žodinis (priminimas, nurodymai, klausimai, individualūs vaikų atsakymai).

Skatinimas, pamokos analizė.

Įranga: grafito pieštukai pagal vaikų skaičių, medaus akvarelės pagal vaikų skaičių, teptukai pagal vaikų skaičių, albumų lapai, stiklinės, servetėlės ​​kiekvienam vaikui, multimedijos įranga.

Demonstracinė medžiaga: pristatymas tema.

Dalomoji medžiaga: grafito pieštukai pagal vaikų skaičių, medaus akvarelės pagal vaikų skaičių, teptukai pagal vaikų skaičių, albumų lapai, stiklinės, servetėlės ​​kiekvienam vaikui.

Planuojamas rezultatas: pamokos pabaigoje vaikai geba įvaldyti netradicinę piešimo techniką „Monotipas“ – dalyką, išsilaisvinusį veiksmuose ir emocijose.

Pamokos struktūra:

Žaidimo situacija: žaidimas „Transformacija“.

Staigmenos akimirka: drugelio pasirodymas.

Pirštų gimnastika.

Pamokos santrauka.

Pamokos turinys:

Pedagogas: Sveiki bičiuliai! Į mūsų pamoką atėjo svečiai, pasisveikink su jais.

Vaikai: Sveiki.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į paveikslėlį ir pasakykite apie ką mūsų pamoka.

( 1 skaidrė - gėlės, vabzdžiai )

Vaikai: Mūsų pamoka skirta gėlėms ir vabzdžiams.

Pedagogas: Teisingai. Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: Taip, mes mėgstame pasakas.

Pedagogas: Ar kada nors girdėjote pasaką apie mažąjį elfą?

Vaikai: Ne, neturime.

Pedagogas: Ar nori, kad papasakočiau apie tai?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Tada klausyk.

„Kartą ankstyvą pavasario rytą miško proskynoje gimė gėlių elfas. Jis buvo labai mažas ir nieko gyvenime nežinojo. Atmerkęs akis jis pamatė gėlių puodelius.

( 2 skaidrė - mažasis elfas )

Skambėjo muzika, išbėga gėlių vaikai ir sustoja į dvi eiles.

Elfas pakyla iš gėlės ir kalba.

Elfas: Oho koks nuostabus pasaulis. Kas tu esi?

Gėlių vaikai skaitė poeziją.

(3 skaidrės – rugiagėlių gėlė)

1 vaikas: Rugiagėlė

Kaip prie upės prie upės

Mėlynos rugiagėlės

Įterpta smaigalių

Jie atrodo mėlynomis akimis.

Vidutiniškai geltona,

Lapas mėlynas.

rugiagėlių mėlynos akys

Mano Rusija.

(4 skaidrė - ramunėlių gėlė)

2 vaikas: Ramunė

Išeini pasivaikščioti į lauką -

Galite susitikti su manimi.

Mano žiedlapiai tokie švelnūs

Toks plonas ir baltas

geltonas centras,

Kaip madinga skrybėlė.

Kad nesugadintumėte grožio,

Kiekvienas turi rūpintis gėlėmis!

(5 skaidrė – kiaulpienės gėlė)

3 vaikas: Kiaulpienė

O aš esu kukli sritis

Kiaulpienė balta.

Tik vėjas pučia

Skrisiu drąsiai.

Laukuose ir pievose

Norėtųsi ten gyventi

Į vasarą kartais

Apsirenk geltonai.

(6 skaidrė – aguonų gėlė)

4 vaikas: Mac

Tik saulė pakils

Sode žydės aguonos.

kopūstinis drugelis

Jis nukris ant gėlės.

Pažiūrėk į gėlę

Daugiau nei du žiedlapiai.

(7 skaidrė – ramunės gėlė)

5 vaikas: Daisy

Ramunėlės, ramunės

Visur galėjai matyti

Ir soduose, ir soduose,

Pakelėse.

(8 skaidrė – varpelio gėlė)

6 vaikas: Varpelis

Don - ding - dong! -

giedojo varpas

Ryte galėčiau paskambinti

Bet mano maža mėlyna nosinaitė

Šlapias nuo rasos.

Ir paskambink man, beje,

Vėjas padeda.

Dainuoju daug garsiau

Jei saulėta diena!

Elfas: O kas tavo draugai?

Vaikai: Mūsų draugai yra vabzdžiai.

Pedagogas: O kokie vabzdžiai, atspėkite iš mįslių.

1. Ant ramunėlių prie vartų

Sraigtasparnis nusileido

Auksinės akys.

Kas čia?

Vaikai: Laumžirgis!

(9 skaidrė – laumžirgis)

2. Gerti kvapnias gėlių sultis,

Duoda mums ir sulčių, ir medaus.

Ji miela visiems žmonėms,

O jos vardas?

Vaikai: Bitė!

(10 skaidrės – bitė)

3. Ji mielesnė už visas klaidas,

Ant jo nugara raudona.

Ir ant jo yra apskritimai,

Juodi taškai.

Vaikai: Boružėlė!

(11 skaidrės – boružėlė)

4. Ji lengva, graži,

Grakštus, lengvasparnis,

Ji pati atrodo kaip gėlė.

Ir jis mėgsta gerti gėlių sultis.

Vaikai: Drugelis!

(12 skaidrės – drugelis)

Pedagogas: Puiku, teisingai atspėjote visas mįsles! Vaikai, jūs norite žaisti žaidimą „Transformacijos“.

Vaikai: Taip.

Elfas: Aš taip pat noriu žaisti su tavimi, turiu burtų lazdelę. Aš paversiu tave vabzdžiais. 1,2,3 - jūs esate kamanės (w-w-w); 1,2,3 - jūs esate uodai (z-z-z); 1,2,3 - jūs esate drugeliai (jie skraido be garsų); 1,2,3,4,5 - štai jūs vėl vaikai!

Pedagogas: O dabar nustebink! Mes turime drugelį.

Drugelis įbėga į muzikos kambarį

Drugelis: Mes, drugeliai, esame viena gražiausių gyvų būtybių Žemėje. Mes kaip gėlės. Mūsų sparnų spalvos keistumas ir ryškumas yra nuostabūs. Dėl mūsų grožio žmonės mums davė gražius vardus: citrinžolė (13 skaidrė ), Aušra (14 skaidrė ), Mačaonas (15 skaidrė ), balandis (16 skaidrė ), Povo akis (17 skaidrė ) ir taip toliau.

(18 skaidrės - gėlių pieva su drugeliais)

Dieną skrendame, o naktį, iškėlę sparnus, ilsimės.

Pedagogas: Vaikinai, siūlau nupiešti mūsų svečią. Dabar tapsime menininkais ir netradiciniu būdu pavaizduosime drugelį „Monotipija“ – tema.

Norėdami sukurti vaizdą, kraštovaizdžio lapą reikia sulankstyti per pusę „knygos“ pavidalu. Viduje, vienoje lenkimo pusėje, paprastu pieštuku nupieškite drugelio sparno formą. Tada greitai teptuku užtepkite dažus ir uždarykite „knygą“, kad antroje lapo pusėje atsirastų įspaudas. Tada išskleiskite lapą ir papuoškite vieną sparną vingiuotomis linijomis bei taškais ir vėl perlenkite lapą per pusę, kad susidarytumėte atspaudą. Tada plečiame, baigiamos trūkstamos dalys – korpusas, galva ir antenos.

Pedagogas: Norėdami pradėti piešti, turime paruošti pirštus darbui. Žaiskime su jais.

Kartu skaičiuojame pirštus.

( suspauskite ir atlaisvinkite pirštus )

Mes vadiname vabzdžius

( pakaitomis sulenkite pirštus į kumštelį, pradedant nuo nykščio )

Drugelis, žiogas, musė

Tai vabalas su žaliu pilvu.

Kas čia skambina?

( pasukite mažąjį pirštą )

O, čia ateina uodas.

Slėpti!

( padėkite rankas už nugaros )

Pedagogas: O dabar kimbame prie darbo.

Vaikinai, baigėme. Mes paimame savo darbus ir ateiname pas mane.

Pedagogas: Ką mes piešėme?

Vaikai: Nupiešėme drugelį.

Pedagogas: Kas ji?

Vaikai: Ji ryški, graži ir spalvinga.

Pedagogas: Kaip ji atrodo?

Vaikai: Drugeliai yra kaip gėlės.

Pedagogas: Kokios netradicinės technikos pagalba nupiešėme drugelį?

Vaikai: Naudojome netradicinės technikos „Monotipijos“ dalyką.

Pedagogas: Surengsime Jūsų darbų parodą. Ir tegul visi žavisi, kokie jūs menininkai. Man buvo malonu dirbti su jumis. Linkiu didelės sėkmės, dėmesio, būkite malonūs ir paklusnūs vaikai.

Mūsų pamoka baigėsi. Viso gero!

Vaikai palieka muzikos kambarį.