Dymkovo žaislinis trafaretas, skirtas piešti jaunai panelei. Pamokos „Dymkovo žaislas“ parengiamosios grupės vaikams santrauka. Sudėtingi spalvinimo puslapiai su daugybe smulkių elementų

Piešimo pamoka vidurinėje grupėje

Piešimo meistriškumo klasė. Dekoratyvinė lėkštė "Dymkovo arklys"



Ši meistriškumo klasė skirta darželio auklėtojams, tėvams, 4-5 metų vaikams
Tai Meistriškumo klasė Rekomenduojama praleisti su 4-5 metų vaikais.
Tikslas: išmokti sukurti dekoratyvinį gaminį interjero dekoravimui
Užduotys:
1. Įtvirtinti gebėjimą piešti kištuku, vatos tamponu,dantų krapštuką
2. Išmok ritmingai piešti ornamentą, derinti spalvas
3. Lavinti smulkiąją motoriką
4. Ugdykite tikslumą darbe ir gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą
5. Įskiepyti meilę liaudies amatams
6. Ugdykite meninį skonį
Medžiaga:
didelis apskritimas spalvoto kartono (A4 formato kartonas), Dymkovo arklio šablonas, guašas, kišenė, vatos tamponai, dantų krapštukai, indelis vandens, šepečiai, klijų lazdelė
Dymkovo žaislas yra stebuklingas amatas. Tiek suaugusius, tiek vaikus traukia ryškūs, juokingi žaislai.Šie gaminiai džiugina akį, nudžiugina, atskleidžia pasaulį linksmų švenčių. Kovo mėnesį su mano grupės vaikais dirbome projekte „Supažindinimas su žaislu Dymkovo“. Sužinojome šio žaislo istoriją, apžiūrėjome žaislus ir populiariausių žaislų iliustracijas (ponia, valstietė, antis, kalakutė, arklys, raitelis, apžiūrėjome parodą Bright Haze mūsų sodo dailės studijoje. Taip pat piešėme atskirus Dymkovo raštai, lipdyti ir nudažyti Dymkovo antis.

Vaikai! Šiandien pagaminsime gražią lėkštę papuošti Jūsų namus, bet lėkštė ne paprasta, o Dymkovo! Norėti? Tada imkimės reikalo.
Prieš mus guli medžiaga mūsų lėkštėms.


Pirmas dalykas, kurį jums reikia klijuoti mūsų arklio šabloną ant lėkštės


Turime klijuoti savo šabloną klijais ir atsargiai įklijuoti jį plokštės centre


O dabar pradėkime puošti lėkštę Dymkovo raštais. Pirma, putplasčio kaučiuku užtepsime didelius apskritimus per visą arkliuko figūrą.Galite pasirinkti bet kokią spalvą iš ryškios Dymkovo paletės, pas mane raudona.


Dabar tarp didelių apskritimų su vatos tamponu nupiešime mažus apskritimus, jiems pasirinkome kitokius, kontrastingos spalvos dažus


Apskritimo perimetre putplasčio smeigtuku nubrėžkite didelius apskritimus, nepamirškite piešti ritmingai, palikdami vienodus intervalus


O tarp didelių apskritimų vatos tamponu nubrėžkite mažus apskritimus


Pažiūrėkime, ar dažai neišdžiūvo ant didelių puodelių? Jei taip, tai dantų krapštuku labai atsargiai įterpiame mažą juodą taškelį didelių apskritimų viduryje.


Plonu teptuku švelniai nudažykite mūsų arklio uodegą ir ausis, juodais dažais nudažykite kanopas.
Štai mes turime tokį gražų vyrą!


Ir tai yra mūsų baigta dekoratyvinė plokštelė „Dymkovsky Horse“. Tam, kad būtų galima papuošti namus, nugarėlėje priklijuosime juostelę.


Taip gražiai atrodys mūsų lėkštė ant sienos

Piešimo meistriškumo klasė. Tapybos žaislai "Dymkovo cockerel"

Soldatova Elena Ivanovna, mokytoja pradinė mokykla SM "Novouzensko 1 vidurinė mokykla, Saratovo sritis"
Apibūdinimas: meistriškumo klasė skirta 1-2 klasių mokiniams, mokytojams, auklėtojams, visų, kurie mėgsta daryti stebuklus, tėvams.
Naudojimas: dovana, vidaus apdaila, darbas parodai.
Tikslas: Dymkovo žaislo tapyba
Užduotys:
- Išmokykite vaikus piešti žaislą naudojant skirtingus raštus
- Lavinti fantaziją, vaizduotę, estetinį skonį
- Ugdyti vaikų skonį, spalvų pojūtį, pagarbą Dymkovo meistrų darbui
– Patenkinti sau ir kitiems

UŽSIĖMIMŲ LAIKOTARPIU.

Susėskime ir gerai pasikalbėkime. Norėjau jums pasakyti vieną nuostabi istorija. Tam tikroje Rusijos valstybės karalystėje, ant upės krantų, buvo ir tebėra didelis Dymkovo kaimas. Tame kaime gimė neįprasti žaislai. Ilgais žiemos vakarais jie tuos žaislus lipdė iš molio.
Visi žaislai nėra paprasti,
Ir stebuklingai nudažytas.
Sniego baltumo, kaip beržai,
Apskritimai, juostelės.
Iš pažiūros paprastas modelis
Bet negaliu atitraukti akių


Dymkovo meistrų žaislai pasirodė neįprastai gražūs, ryškūs, pasakiški, stebuklingi. Žmonės tikėjo, kad šie žaislai saugo nuo negandų, nuo bėdų. Todėl juos žiemai dėdavo tarp langų, papuošdavo namuose žaislais.
-Šiandien dažysime vieną iš Dymkovo žaislų. Atspėk kuris?
- Nežinomas paukštis užsuko,
Visi ja stebisi:
Nedainuoja ir neskraido
Viskas dega ir liepsnoja.
Toli visame pasaulyje
Visi žino šią pičugą,
Šis paukštis nėra paprastas -
Dažytas, auksinis,
Tiesiog stebuklas - baubas,
Jos vardas liaudies žaislas.
(Dymkovo gaidžio žaislas)


Darbui reikalingos medžiagos ir įrankiai:
- guašas
- šepečiai
- albumas
- žirklės
- paprastas pieštukas


1. Imk kraštovaizdžio lapas ir apsukite delną.


2. Nubrėžkite gaidžio kontūrą ir iškirpkite.


3. Pagal šabloną apveskite gaidžio sparną.


4. Prieš pradėdami tapyti, prisiminkime, kokius Dymkovo tapybos elementus žinote (apskritimai, žiedai, taškai, juostelės, banguotos linijos, rombai)


5. Pirmiausia storesniu šepetėliu nupieškite šukutę, barzdą, didelius rašto elementus.




6. O dabar plonesniu teptuku piešiame mažesnius raštus.

Dymkovo žaislo pasaulis – tai pasakiškai elegantiškų, gražių ir išraiškingų gyvūnų, žmonių, paukščių figūrėlių pasaulis. Liaudies skulptūros įvaizdžiai vaikams lengvai atpažįstami ir džiugina ryškiaspalviais ornamentais. Vaikai greitai įtraukiami kūrybiniai žaidimai, su malonumu jie kuria ir bando įkūnyti savo idėjas. Autorius darbo knyga vyksta užsiėmimai: „Daugiaspalvė migla“, „Arkliukai“, raštai „Saulė“, „Antis su ančiukais“, „Dymkovo raštai“, „Turkija“, „Valstietės apranga“, „Paukštis ir vandens nešėjas“ .

Pirma pamoka yra įžanginė. Vaikai apžiūri Dymkovskajos figūrėles, atsako į klausimus apie spalvą, įvairius geometrinio rašto elementus, dalijasi įspūdžiais. Atkreipiame dėmesį į išskirtinį Dymkovo paletės bruožą – ryškias, šventiškas spalvas. Pamokos pabaigoje vaikai ant lapo pasirenka Dymkovo paletės spalvas.

Atkreipkite dėmesį į neįprastas vaizdas ožkų raitelis. Vaikai „pagyvina“ figūrėles, siluetuose kartodami pažįstamus raštus. Raštai piešiami iškart teptuku, be išankstinio piešimo pieštuku – taip piešia liaudies meistrai. Geriau dirbti su guašo dažais.

Šonai kieti

raukšlėtos kanopos,

Ant Jegoro nugaros.

(A. Djakovas)

Raštus piešiame teptuku ir ženkleliu. Vaikai savarankiškai gamina didelį ir mažą ženklą. Norėdami tai padaryti, sandariai pasukite popieriaus juostelę, kaip parodyta paveikslėlyje. Kiekvienas dažas turi savo kištuką.

Vaikai piešia saulės piešinį teptuku ir kišeniniu ženklu. Šablono vykdymo seka parodyta paveikslėlyje.

Antis – mėgstamas liaudies meno įvaizdis, siejamas su saule, gausa. Paukščio krūtinė ir sparnai dekoruoti raštais, primenančiais didelę ir mažą saulę.

Vaikai savarankiškai pasirenka dažus ir „saulės“ raštu puošia antį su ančiukais.

Antis-Marfutka

Berezhko eina,

Ducks-Marfa taškai

Plaukimo laidai.

(T. Mavrina)

Pažintį su Dymkovo raštais tęsiame pasitelkę kalakuto uodegos dekoratyvinės plunksnos piešimo pavyzdį. Vaikai piešia naudodami teptuką ir užklijuojančią antspaudą. Naudojami įvairūs darbo su teptuku būdai: braižomos vienodo storio banguotos linijos, tepant teptuku pavaizduojama dekoratyvinė gėlė.

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip modelio ritmas atitinka suapvalintą uodegos formą.

Kalakutiena yra tradicinis Dymkovo motyvas. Vaikai žiūri į spalvotą iliustraciją ar žaislą, skaito liaudies meistro A. Djakovo ketureilį.

Vaikai piešia kalakuto figūrėlę teptuku ir kišeniniu antspaudu, varijuodami ir patys kurdami raštus.

Vaikai praktikuojasi šepetėliu piešti horizontalias ir vertikalias spalvotas linijas ant ponevos sijono, papuošti langelį papildomais elementais.

Dekoratyvinėje šių figūrėlių tapyboje galima įžvelgti savotišką liaudies aprangos elementų atspindį: kokošniką, auskarus, karoliukus, švarką, sijoną, prijuostę. Kaip ir prie liaudies kostiumo, viskas dekoruota raštais. Raštai harmoningai derinami spalvomis.

Tapydami valstietės figūrėlę, vaikai savarankiškai keičia raštus. Raštus geriau pradėti piešti teptuku su dideliais elementais.

Vaikai praktikuojasi tapyboje, piešia raštus ant sijonų. Fiksuojame įvairius darbo šepetėliu būdus: brėžiame įvairaus storio ir krypčių linijas, užtepame atspaudą visu šepetėliu ir šepetėlio galu. Darbe naudojamas kišeninis antspaudas.

Moters apranga nuostabi gražūs raštai, sėbrų gausa. Lipdydami ir tapydami šią figūrėlę liaudies amatininkai atspindėjo praėjusių metų miestiečių mados savitumą.

Vaikai savarankiškai keičia drabužių dekoro elementus ant moters figūrėlės.

Toliau ugdome estetinį emocinį vaizdo suvokimą.

Paveikslėlyje parodyti meistrės Dymkovskajos modeliavimo etapai. Pagrindinis bruožas – molinės figūrėlės.

Darbui jums reikės:

lentų stovas (medinis, plastikinis arba linoleumas);

rietuvės - mediniai arba plastikiniai pagaliukai plokščiais užapvalintais įvairių formų galais (žr. viršelį);

indelio vandens;

skuduras.

Formuota molio figūrėlė turi išdžiūti, tai užtruks kelias dienas. Tada, nekūrendami mufelinėje krosnyje, galite piešti figūrėlę. Pirmiausia padenkite 2-3 sluoksniais baltų dažų. Galite pasiimti baltą guašą, bet geriau naudoti vandens pagrindu pagamintus baltus dažus - Baltas fonas bus šviesesnis, švaresnis. Išdžiūvusiame fone guašu padengiami spalvoti raštai.

Jei figūrėlė buvo lipdoma iš a, tada prieš dažant paviršių reikia nuriebalinti smulkinta kreida arba dantų milteliais.

Žirgo figūrėlę, kaip ir damos, liaudies meistrai lipdo dalimis. Paveikslėlyje parodyta, kokius ruošinius reikia lipdyti, norint pagaminti arklį. Skaičiai rodo dalių prijungimo ir tepimo seką.

Žirgo įvaizdis liaudies mene, kaip ir paukščio atvaizdas, yra mylimas ir gerbiamas. Šie vaizdai siejami su senoviniu saulės kultu. Kaip ir visos Dymkovo figūrėlės, arklys atrodo šventiškai ir elegantiškai. Prieš tapydami lipdytą figūrėlę, vaikai komponuoja ir į sąsiuvinį nupiešia savo pasakų arkliuką.

Spektaklis žaislų cirke. Visi Dymkovo žaislai atrodo šventiškai ir elegantiškai. Ne visos figūrėlės nutapytos. Vaikai turi savarankiškai užbaigti žaislų menininkų pasirodymą ir cirko arenoje kilimą nuspalvinti Dymkovo raštais.

Spektaklyje skuba dalyvauti ir kiti „Dymkovo“ herojai: lydekos raitelis Ivanas, lokys ir gaidys. Vaikai patys kuria raštus ir spalvina figūrėles.

Tai yra paskutinės pamokos. Vaikai kūrybiškai kuria ir improvizuoja pagal Dymkovo ornamentą. Ornamentas taip pat gali būti vaizduojamas aplink žaislus, sustiprinant šventinę nuotaiką. Pageidautina tokią užduotį derinti su įvairių Dymkovo žaislų figūrėlių modeliavimu ir pasakų herojai parašė vaikai.

Iš figūrėlių galima pasidaryti stalo teatrą: „Linksma karuselė mugėje“, „Dymkovo karalystė“ ir kt. Žaisdami spektaklį vaikai gali skaityti mįsles, pokštus, eilėraščius apie miglą.

Svetlana Lunina

Šiandien noriu atkreipti jūsų dėmesį Dymkovo tapybos meistriškumo klasė.

Darbus atliko vaikai su negalia nuo parengiamoji grupė.

Šablonai buvo paruošti iš anksto darbui. preliminarus Darbas: mokytojo pasakojimas apie Dymkovo tapyba, žiūri nuotraukas, kalbasi su vaikais.

Mums taip pat reikės balto popieriaus lapo (A4 yra pusė jo), dažyti (piešėme guašu), šepečiu ir indeliu vandens.

Jei viską paruošėte ir esate pasiruošę piešti, tada Pradėkime:)

Pamiršau parašyti, šablonui paimame A4 lapą, perlenkiame per pusę ir iš vienos pusės nupiešiame chuliganą, tada paliekame statinę. Šablonas paruoštas ir kol kas jį galima atidėti.

Pieš ant švaraus, balto lapo (A4 puslapis)

Būtina apsispręsti, kokį raštą piešite ir kokios spalvos jis bus, jei reikia, reikia padėti vaikui išsirinkti.

Apsisprendė dėl pasirinkimo ir darbo virtas:)

Ir dabar mūsų modeliai yra paruošti, visi sunkiai dirbo dėl šlovės!



Dabar turime būti kantrūs ir laukti savo modelis:)

Piešinys išdžiūvo ir pradedame eiti į linksmąją dalį, dabar mums reikia bokšto šablono. Reikia nuspalvinti kaulą damos, pieškite veidą ir nepamirškite apie šukuoseną;)

Darbas pradėjo virti su nauja jėga)

Ponios pasiruošusios Oi, bet sijoną pamiršom, dabar viską sutvarkysim!

Turime įdėti savo modelį į šabloną damos o kas atsitiks, tu dabar pamatyti:)

Kaip šitas Jauna moteris, tokiu elegantišku sijonu pasirodė mūsų vaikai!

Susijusios publikacijos:

Dymkovo ir Khokhloma tapyba. Modeliavimas parengiamojoje grupėje Sveiki kolegos!Šiandien parodysiu Dymkovo žaislų vaikų darbelius...

Man visada įdomu dovanoti vaikams kažką naujo ir kitokio nei tradicinis piešimas. Uždaviniai: Įtvirtinti vaikų gebėjimą piešti raštu.

Programos turinys: toliau supažindinti vaikus su liaudies dekoratyvine daile (Dymkovo tapyba) Išmokyti vaikus pasidaryti raštą iš.

OOD santrauka apie meninę kūrybą (piešimą) vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikams "Dymkovo jaunos moters paveikslas"„Dymkovo jaunos ponios paveikslas“. Programos tikslai: o įtvirtinti žinias apie Dymkovo žaislus; o įtvirtinti Dymkovo piešimo elementų įgūdžius.

Vyresniosios grupės vaizduojamosios dailės užsiėmimų suvestinė. Dekoratyvinė Dymkovo tapyba DAILĖS PAMOKŲ SANTRAUKA – VEIKLOS VYREJŲJŲ GRUPĖJE Dekoratyvinė Dymkovo tapyba Auklėtoja Ivanova Tatjana Sergeevna Tikslas. Mes tęsiame.

Meistriškumo klasė vaikams ikimokyklinio amžiaus. "Dymkovo žaislinis paukštis-švilpukas". 1 dalis. Modeliavimas.

Meistriškumo klasė „Dymkovo žaislinis paukštis-švilpukas“ 2 dalis. Tapyba. Autorius: pedagogas vidurinė grupė ikimokyklinis skyrius Nr.5 GBOU vidurinė mokykla.

Pamokos „Dymkovo žaislas“ 6-7 metų vaikams santrauka

Nersesyan Naira Igorevna, MBDOU mokytoja Darželis bendro vystymosi rūšis Nr. 144", Voronežas

Paskirtis: vyresniųjų ir parengiamųjų grupių auklėtojai, pradinių klasių mokytojai, tėvai.
Tikslas: Vaikų supažindinimas su liaudies kultūra.
Užduotys:
- Supažindinkite su „Dymkovo“ žaislų istorija.
- Ugdyti meilę ir pagarbą liaudies amatininkų darbui, Rusijos liaudies menui.
-Įtvirtinti vaikų žinias apie Dymkovo žaislų gamybos procesą ir gebėjimą apie tai kalbėti.
-Suformuoti žinias apie būdingus dažymo žaislų bruožus, gebėjimą kurti raštus pagal savo dizainą Išmokti išskirti Dymkovo tapybos geometrinio rašto elementus (apskritimai, tiesios ir banguotos linijos, narvelis, taškai-žirniai) Išmokite piešti Dymkovo raštais.
- ugdyti estetinį suvokimą, ritmo, spalvų pojūtį, Kūrybiniai įgūdžiai. Gilinti estetines liaudies meno ir amatų žinias.
Preliminarus darbas: prezentacijos „Dymkovo žaislas“ parengimas, originalūs „Dymkovo“ žaislai demonstravimui, atspausdinti trafaretai ant balto popieriaus (A4 formato) ir spalvoti pieštukai.
Pamokos planas:
- 1. Organizacinis momentas
2. Teorinė dalis. Įvadinis pokalbis apie kūrimo istoriją ir eigą su Dymkovo žaislų demonstravimu, paveikslais, pristatymais Piešimo sekos paaiškinimas.
3. Baigiamoji dalis.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai, jūs visi turite žaislų, bet iš ko jie pagaminti?
Vaikai: Mūsų žaislai gaminami iš plastiko, gumos, metalo, medžio, audinio.
Pedagogas: Sužinokime, kokie žaislai gaminami Dymkoye kaime?
Kodėl Dymkovo garsėja?
Su mano žaislu.
Jis neturi dūminės spalvos,
Ir yra žmonių meilė.
Joje yra kažkas panašaus į vaivorykštę,
Nuo rasos lašų.
Kažkas joje yra džiaugsmo,
Griaustinis kaip bosas.
(V. Feofanovas)
Pedagogas: Meiliai ir meiliai liaudis šį žaislą vadina migla. Iš kur toks nuostabus vardas? Susipažinkime su Dymkovo moliniais žaisliukais.Gimiau didelėje gyvenvietėje Dymkovo prie Vyatkos miesto.Senovėje šios gyvenvietės gyventojai,jauni ir seni,pavasarinei mugei lipdė molinį žaislą. Žiemą visa gyvenvietė rūko nuo to, kad kūrenamos krosnys, kūrenami žaislai.Debesuotomis dienomis nuo upės sklinda rūkas su lengva migla.Gal iš čia kilo Dymkovo pavadinimas ir žaislai prasidėjo vadinasi Dymkovo. Dymkovo žaislai buvo pagaminti senoms šventėms<Свистопляска>.Vėliau mugės-šventė pradėta vadinti<Свистунья>. Kas tai per žaislai, pažiūrėkime?





Per kalnų grandines
Per kaimų stogus
raudonragis, geltonaragis
Molio elniai skuba.


Štai protingas kalakutas,
Jam viskas taip gerai
Prie didžiojo kalakuto
Visos nudažytos pusės.
Žiūrėk, nuostabi uodega, jis visai nėra paprastas,
Kaip saulėta gėlė
Taip, šukutės.


Dymkovo jauna ponia yra oranžinės, auksinės, raudonos ir žalios spalvos raštais.


Pažiūrėk kaip gerai
Ši sielos mergina
Skaisčiai skruostai dega
Nuostabi apranga.

Net arkliai šventiškai apsirengę.


Skuba moliniai arkliai
Ant stovų, kad yra jėgos.
Ir jie nesilaikys už uodegos
Jei karčiai praleido.

Pedagogas: Kas bendro tarp šių žaislų?
Vaikai: Visi žaislai yra ryškių spalvų, visi baltame fone, padengti gražiais raštais.
Pedagogas: O kaip jūs manote, kokiais dažais pirmiausia padengiamas žaislas?
Vaikai: Balta.Baltame fone raštai gerai ir gražiai išsiskiria..
Pedagogas: Ar atspėsite, iš kur meistrai gavo baltą spalvą?
Vaikai: Jie paėmė iš sniego, iš žiemos. Žaislai buvo lipdyti žiemą!!!
Pedagogas: Taip ir yra.Meistrai baltą foną paėmė iš apsnigtų laukų,kai žiemą aplinkui viskas balta ir balta.Tose vietose žiema ilga,ir daug sniego.Meistrai nori žaislą pagaminti kaip švarus ir baltas kaip sniegas. Kodėl jie ryškūs?


Vaikai: Kadangi jie buvo pagaminti šventei, todėl buvo nudažyti ryškiomis spalvomis.
Pedagogas: Kokiomis spalvomis meistrai dažė žaislus?
Vaikai: Jie naudojo ryškias spalvas: raudoną, mėlyną, tamsiai raudoną, geltoną, oranžinę, žalią.
Pedagogas: Kokius raštus matote ant žaislų?
Vaikai: Ant žaislų yra apskritimai, taškai, linijos, langeliai, juostelės, kreivės, bangos, kvadratai, žiedai, ovalai.




Pedagogas: Kokius vaizdus galima pamatyti „Dymkovo“ žaisluose?
Vaikai: Arklys, gaidys, elnias, avinas, jauna panele.
Pedagogas: Labiausiai paplitę siužetai: auklės su vaikais, vandens nešiotojai, avinai su aukso ragais, kalakutai, gaidžiai, elniai ir, žinoma, jaunuoliai, bufos, damos.




Pedagogas: Sužinokime, kaip gaminamas žaislas?

(Vaikai žiūri filmuką interaktyvioje lentoje, mokytojas kalba lygiagrečiai).
Kad žaislas būtų toks elegantiškas, reikia įdėti daug darbo.Gimsta tris kartus.Pirmą kartą gimsta lipdant iš raudono molio. Modeliavimo pėdsakai išlyginami, kad gaminiui būtų lygus ir tvarkingas paviršius.Žaislas turi būti sudegintas, kad būtų patvarus.Žaislas įkaista nuo stipraus karščio, o atvėsus molis skamba ir stiprėja.Taigi žaislas yra gimęs antrą kartą. Vyksta ugnies išbandymas.O kada gimsta trečias kartas?
Vaikai:Žaislas gimsta trečią kartą, kai yra nubalintas ir nudažytas dažais.
Pedagogas: Paskui balinama kreida,skiestu pienu,dazoma.Kartais aukso lapelio gabaliukai priklijuojami ant modelio virsaus,suteikdami dar daugiau elegancijos zaisliukui.Taip gimsta jau trecias kartas.Parduodame grazius sviesius elegantiškus žaisliukus. mugėje Žaislo kūrimas – nuo ​​modeliavimo iki tapybos – unikalus ir kūrybiškas procesas, nesikartojantis. Dviejų visiškai vienodų produktų nėra ir negali būti. Kiekvienas žaislas yra unikalus, vienintelis.